Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

O Waszych reakcjach na Google Glass

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Przedwczoraj wieczorem dopadłem Pawła Opydo na Twitterze. Chciałem dowiedzieć się skąd dorwał Glass. Pomyślałem jednak i parę minut później miałem swoją własną parę. Postąpiłem trochę nieładnie, ale wymyśliłem sobie wtedy, że przynajmniej dowiem się jednego — reakcji ludzi na potencjalnie najbardziej innowacyjną parę okularów jakiej nie można kupić.

Rozmawiałem już o tym produkcie Google kilkukrotnie w Nadgryzionych i nadal mam strasznie mieszane uczucia. Jest to świetne urządzenie do kręcenia filmów w pewnych sytuacjach, szczególnie jeśli nie mamy wolnych rąk. No i na pewno wygodniejsze niż noszenie na głowie GoPro, z wyjątkiem sytuacji, w której mamy kask.

Glass jednak przedstawia mnóstwo problemów społecznościowo–prywatnościowych. Po pierwsze, skąd ma osoba, z którą się kontaktujemy na ulicy czy w domu wiedzieć czy ją nagrywamy czy nie? A może robimy zdjęcia? Sprawdzamy jej profil? A tak w ogóle to skąd ona ma wiedzieć czy w ogóle jej słuchamy? Może właśnie oglądamy mecz? Albo pornosa? To tylko szczyt góry lodowej, problemów jest znacznie więcej, włączając w to poruszanie się po prywatnym terenie oraz rejestrowanie tego co widzimy. Nie każdy będzie sobie tego życzył. Jest nawet jedna restauracja na świecie, która zabrania wstępu jeśli mamy na sobie Glass.

Wracając jednak do reakcji — ciekawy byłem po prostu jak zareagujecie. Entuzjastycznie? Będziecie chcieli się spotkać i przymierzyć te okulary? A może będziecie zawistni lub zazdrośni? Szczerze mówiąc to spodziewałem się, że wyśmiejecie mnie. Okazało się jednak, że był pełny przekrój emocji i reakcji, ale najwięcej wyczułem napięcia i ciszy. Być może dlatego, że nie odtwarzałem muzyki i byłem po Red Bullu. Nie wnikam.

Pozdrawiam i również przepraszam wszystkich, którzy wzięli udział w tym małym eksperymencie. Z mojej strony poczułem się jakbym wyjechał na ulicę Lamborghini Gallardo. Pomarańczowym. W sraczkowate kropki. A teraz wyobraźcie sobie co byłoby, gdybym miał prawidziwe Glass … pewnie czułbym się jakbym prowadził najnowszą Zondę wśród strajku starszych osób. Z nadwoziem pokrytym chromem.

Brrrr …

Zdjęcie: CNET

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.