Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iMac 21,5″ i 27″ można teraz zamówić z SSD 256 lub 512 GB

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

W konfiguratorze Apple, również polskim, pojawiła się opcja zamówienia komputera z „pamięcią flash” o pojemności 256 lub 512 GB. 27–ka dotychczas miała opcję, absurdalnie drogą, w postaci dysku 768 GB. To jedna z rzeczy, na którą narzekałem zaraz po debiucie nowego modelu. Czas zrewidować swoje poglądy.

Aby uzyskać największą wydajność, możesz zakupić komputer iMac — zamiast z tradycyjnym dyskiem twardym — z pamięcią masową flash o pojemności 256 GB lub 512 GB. Pamięć masowa flash jest do czterech razy szybsza niż tradycyjne dyski — szybkość tę docenisz podczas uruchamiania komputera iMac, otwierania aplikacji czy przeglądania biblioteki zdjęć.

Nowe dyski kosztują 1260 PLN i 2520 PLN, odpowiednio za mniejszą i większą pojemność. Patrząc na ceny najlepszych SSD, to niestety nie jest tanio. W zamian jednak dostajemy gotowy produkt. Jest też drugi problem, który mnie zaskoczył — nie ma możliwości zamówienia Fusion Drive. Pozostaje nam zewnętrzny dysk na Thunderbolcie, który będzie równie szybki jak podłączony po SATA, ale również znacznie droższy.

iMac stał się znowu propozycją, którą mógłbym wziąć pod uwagę, koniecznie z 256-ką lub 512-ką. Kupowanie tego komputera do czegokolwiek bardziej ambitnego z HDD nadal uważam za bezsens.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.