W polskim App Store znajdziecie uaktualnienie, które dodaje funkcjonalność Google Now do iOSa. Przeciek filmu reklamującego ten produkt pojawił się 13 marca br. i napisałem wtedy, że uważam to za genialny pomysł. Niestety ze względu na ograniczenia iOS, Google Now nie integruje się tak dobrze z systemem jak na telefonie z Androidem 4.1+, ale podejrzewam, że nie będzie to robiło większej różnicy jeśli powiadomienia będą działały prawidłowo — nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić.
Myślę, że Google nie chce popełnić tego błędu. “Lepiej mieć 50% z czegoś, niż 100% z niczego.” Skoro jest na świecie grupa 500 milionów userów iOS, którzy łatwo nie zmienią systemu, to najłatwiej do nich dotrzeć właśnie oprogramowaniem.
Zapraszam do przeczytania Google Now dla iPhone’a i iPada — świetny pomysł oraz mojej recenzji Nexusa 4, w której również o nim pisałem.
Google Now dla iOS jest zintegrowany z aplikacją Google Search, a znajdziecie ją tutaj [iTunes link].
Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.