Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Facebook Home – rewelacyjny pomysł

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Spóźniłem się dzisiaj na prezentację Facebook Home. To chyba najlepiej świadczy o moim zainteresowaniu produktami tej firmy. Spóźniłem się, bo robiłem coś znacznie ciekawszego – oglądałem Django, po poleceniu go mi przez Jaśka. Przeczytajcie sobie zresztą jego recenzję w iMagazine. Film jest rewelacyjny. Ale ja nie o zboczonej twórczości Quentina Tarantino chciałem dzisiaj pisać, a o nowym tworze Cukierberga. Potencjalnie równie rewelacyjnym z tego co widzę.

Zanim przejdziemy dalej musimy ustalić jedną bardzo ważną rzecz. Nie lubię Facebooka. Nie lubię jak ktoś wykorzystuje moje dane i zarabia na nich pieniądze. Zresztą poniższe słowa Marka idealnie podsumowują jego „biznes”:

Zuck: I have over 4,000 emails, pictures, addresses, SNS
Zuck: People just submitted it.
Zuck: I don’t know why.
Zuck: They „trust me”
Zuck: Dumb fucks.

Skoro to już ustaliliśmy wraz z faktem, że pomimo powyższego, mam konto na Facebooku do komunikowania się z ludźmi ze szkół z dzieciństwa oraz obsługi fanpage’ów, to możemy przejść dalej …

Facebook Home jest genialne. Strasznie podoba mi się nowe podejście do obsługi interfejsu. Jego centrum nie są aplikacje, ale ludzie oraz możliwe interakcje z nimi. To samo w sobie może zredefiniować jak będziemy korzystali z naszych telefonów. iOS i Android wystawiają nam przede wszystkim aplikacje na pierwszy plan. Windows Phone podchodzi do tematu alternatywnie – za pomocą kafli wyświetla nam informacje. BlackBerry z kolei to mieszanka, ale bardziej zbliżona do iOS niż czegokolwiek innego. Facebook Home, na podstawie tego co o nim przeczytałem oraz obejrzałem, prezentuje nowy model, który mnie osobiście bardzo zaintrygował. Całość pozostawiam oczywiście do oceny po spędzeniu z nim dłuższej chwili, ale sam produkt ma sens. Duży sens. Przez duże D i S. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś korzysta z Facebooka … Jeśli dodamy do tego atrakcyjny design oraz wszechobecne, duże i wypełniające cały ekran zdjęcia, to podejrzewam, że dla Facebookowiczów będzie to nie lada gratka.

Założę się, że prędzej doświadczę Facebook Home na HTC One X niż Newsfeed na ich stronie WWW … Wspominałem już, że nie lubię Facebooka?

Prezentacja Facebook Home

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.