Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Re: Facebook Phone

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Popydo komentuje artykuł o Facebook Phone na Gazecie:

Genialne. Brzmi jak opis aplikacji Facebook na iOS albo Androida.

Facebook nie integruje się z telefonem na iOS. Facebook to tylko aplikacja. Chyba nie trudno wyobrazić sobie jeden login, wszechobecne przyciski Lubię to w czytniku RSS, w przeglądarce WWW i wielu innych miejscach. Nie trudno wyobrazić sobie wysyłanie Facebookowych privów prosto z klienta pocztowego czy możliwość wklejenia linka prosto na naszą ścianę?

Zdecydowanie nie brzmi to jak aplikacja Facebook na iOS albo Android.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jeden login do czego? To nie do telefonu się logujesz, tylko do strony. Jak strona ma Facebook Connect, to możesz się na niej zalogować Facebookiem bez niczyjej łaski. Jak nie ma, to żaden fejsfon Ci nie pomoże.

  Przyciski „Lubię to!” w czytniku RSS? Do tego jest otwarte API, każdy czytnik może sobie coś takiego wprowadzić (zresztą – robią to). Podobnie strona www.

  Możliwość wysyłania statusów z klienta pocztowego? Znaczy co, kupiłbyś telefon po to, żeby wysyłając status kliknąć „Mail” zamiast „Aplikacja Facebook”? ;]

  Musisz się bardziej postarać żeby mnie przekonać.

 • Bartek

  Nie zapominajcie o liście kontaktów. To byłby chyba najciekawszy ficzer.

 • W aplikacji Facebook na iPhone jest możliwość włączenia synchronizacji listy kontaktów z tymi w telefonie. Coś jeszcze?

 • sLyX

  Jak dobrze pamietam to nie do konca jest tak. „Synchronizacja” polega na tym, ze do kontaktow ktore juz posiadamy zapisane w telefonie, zostana wgrane zdjecia profili facebookowych, jezeli oczywiscie istnieja. To nie jest synchronizacja ksiazki adresowo-telefonicznej w pelnym tego slowa znaczeniu.

 • Działa to tak, że jeżeli Facebook rozpozna jakieś kontakty, które mamy tu i tam, to do książki adresowej zostaną wrzucone wszystkie dostępne dane z Facebooka – strona www, mail, zdjęcie i takie tam.

 • Ad. 1. Kurfa, ale logowałbyś się do telefonu, a nie strony. Automatycznie synchronizowałby Twoje kontakty, pocztę i cokolwiek innego sobie wymyślisz. Wszystko byłoby zastąpione Facebookowymi odpowiednikami, integracja byłaby pełna, itp. itd.

  Ad. 2. Ale w każdym czytniku musisz się osobno logować.

  Ad. 3. Czy ja gdziekolwiek napisałem, że ja kupiłbym go? :)

  Ad. 4. Głowa mnie boli, ibuprom nie działa, więc nie zależy mi. ;-)

 • sLyX

  czyli nie jest to pelna synchronizacja…jezeli by tak bylo wgralo by wszystkie kontakty brakujace i uzupelnilo juz istniejace :P