Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

David Pierce niszczy Samsunga Galaxy S 4 w swojej recenzji →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

David Pierce:

I don’t like holding this phone, and I can’t overstate how much that informs the experience of using it. It makes an awful first impression, slippery and slimy and simply unpleasant in your hand. My white review unit is completely smooth and glossy, with a subtle checkered pattern that looks textured but is neither grippy nor textured anywhere on its body. Even the silver band around the sides, which is obviously supposed to look like metal, is plastic. Everyone I showed the GS4 to frowned and wrinkled their nose as if it smelled bad, before rubbing their fingers on the back of the phone and then handing it back to me — that’s the opposite of the standard reaction to HTC’s One, which everyone wants to ogle and hold. That’s going to be a huge problem for Samsung, because the GS4 and One are likely to be next to each other on store shelves, and at least on first impression there’s absolutely no contest between the two.

Po pierwsze, nie wiedziałem, że „metalowy” pasek wokół urządzenia jest plastikowy. Po drugie, jeśli już koniecznie musicie kupić coś w tym formacie, to weźcie HTC One, w którym nie musieli wprowadzać trybu „Easy” po to, żeby ludzie wiedzieli jak używać TouchWiza. Nadmiar bezsensownych funkcji w tym telefonie przejdzie chyba do historii. One z kolei wprowadza jedną świetną rzecz: Zoe. Tutaj znajdziecie moje pierwsze wrażenia z najlepszego Androida w tej kategorii, a pełną recenzję HTC One będziecie mogli wkrótce przeczytać w nadchodzącym Android Magazine — numer 5/2013 pojawi się na dniach.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • KLUSEK

  – Jak możesz wydawać recenzje na podstawie recenzji kogoś innego ?
  – Jeżeli ramka wygląda jak metalowa, ale nie jest metalowa tak naprawdę to oznacza automatycznie, że jest zła ?

  – Czym się ten TW różni od poprzednich, że twierdzisz, iż ludzie się w nim gubią?
  – Które funkcje są beznadziejne?

 • Nie wiem skąd to niszczy skoro na końcu powiedział że kupi sobie jednego? Narzekał tylko na design i tylko przez chwilę.

 • Nieuważnie czytałeś. 1) „when my contract is up in June, I’ll probably be casting my lot with HTC instead of Samsung.” 2) „The Galaxy S4 is fast and impressive, but it’s also noisy and complex”

 • Wystarczy przeczytać uważnie podlinkowaną recenzję żeby uzyskać odpowiedź na ostatnie trzy pytania.

 • KLUSEK

  Czytałem, ale pytam autora tego wpisu, a nie tamtej recenzji.
  Ja używam S4 od przeszło miesiąca i mam swoje zdanie wyrobione. Natomiast nie rozumiem jak może mieć je ktoś, kto nie wiem czy go na oczy widział.

 • Tak niezupełnie. :)

 • 1. Nie wydaję recenzji, tylko swoją opinię.
  2. Tak.
  3. Nawaleniem tylu funkcji ile się da, bez przemyślenia czy to wszystko jest w ogóle potrzebne.
  4. Poza krokomierzowymi, dla mnie, praktycznie wszystko pozostałe. Do całości dorzucę jeszcze design.

  Całość stoi w sprzeczności z tym co robi HTC, a robi to znacznie lepiej i na dodatek kosztuje mniej.

 • To tak jakbyś porównał Porsche do Ferrari, przy czym jeden jest z aluminium i przeznaczony do konkretnych zadań, a drugi ma plastikową karoserię i dyskotekę w środku. Nie tędy droga.

 • MDW2

  I pomyśleć, że TVP chodziła reklama androidowego Samsunga, która była adresowana do osób starszych (dwóch dziadków stylizowanych na tych z Muppet Show) i jako główne (i chyba jedyne) hasło podawała prostotę i łatwość obsługi. Już wtedy zwróciłem na to uwagę. Można powiedzieć wiele dobrego o rozwiązaniach Samsunga czy Androidzie. Ale na pewno nie jest to rozwiązanie proste w obsłudze i przeznaczone dla osób mocno starszych. Gdyby tak reklamowano coś z WindowsPhone to bym się nie czepił. Ale ogarnięcie tego Samsungowego bałaganu to jest zadanie dla bystrego nastolatka. :)