Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przyroda z Moridinem – Wiewiórki w Łazienkach [video]

· Wojtek Pietrusiewicz · 18 komentarzy

Tradycyjnie już w wolnych chwilach z Żoną chodzimy na spacery. Po pierwsze to wskazane dla osób przebywających długo przed komputerem w pozycji siedzącej, a po drugie to po prostu zdrowe. Lubimy wybierać się do Łazienek, bo można tam spotkać bardzo oswojone sójki i inne ptaszki, które zjadają ziarna prosto z ręki, a wiewiórki za orzeszkiem potrafią nawet wejść na nogawkę i samodzielnie szukać ich w kieszeniach kurtki.

Na nieszczęście, wczoraj z jakiegoś dziwnego powodu wziąłem ze sobą Nexusa 4 zamiast iPhone’a. Próbuję od dłuższego czasu wyciągnąć z niego kartę w Google Now, która działa jak pedometr. Aparat w tym telefonie jest gorszy od iPhone’owego, ale kręcenie filmów jest na absolutnie żenującym poziomie. Nie wspominam nawet o skaczącym balansie bieli, z którym nie mogłem sobie w żaden sposób poradzić w post produkcji. Niezależnie – wczoraj wiewiórki były wyjątkowo wdzięczne, a grubasek, który postanowił wystąpić w komedii zaczyna swój koncert od około 2:25.

Zapraszam.

P.S. Tytuł wziął się od twitterowicza, który nabijał się z moich starszych filmików wiewiórek. :-)

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Zajebiste. Nie wiem dlaczego, ale ten film mnie pokonał;-)

 • Do czego? :)

 • Wiesz człowiek ma swoje lata, a okazuje się, że takie małe rudzielce potrafią jeszcze przykuć jego uwagę. Mam tu na myśli siebie, rzecz jasna:-) A propos, grubasek wygląda jakby w wolnych chwilach napierał w puzon:-D

 • Haha!

 • Zdaje się, że to ja się śmiałem z „Poznawaj przyrodę z Pietrusiewiczem” :). Wspominałem też o Krystynie Czubównej, do następnego filmu musisz ją koniecznie zatrudnić!

 • Cwaniary z tych rudzielców. Po prawdzie, jeszcze nigdzie nie widziałem tak oswojonych wiewiórek jak w Warszawie ;)

 • Wojtku, ten balans to już tak musi być, ale Nexus 4 wcale takiego złego filmiku nie nagrał. Nie umywa się do iPhone’a, ale na YT i do własnych prostych „produkcji” wystarczy.

 • Masakra. iPhone 4 już robił lepsze dwa lata temu.

 • Są wyjątkowe pod tym względem.

 • Ale ja nie mówię, że nie. Tylko my patrzymy z perspektywy kogoś kto wie co w trawie piszczy, a normalny geek, który nie robi zdjęć specjalnie telefonem to dla niego aparat Nexusowy wystarczy. Taka jest prawda i wszyscy dookoła o tym wiedzą.

 • Moja Żona, nie znając się na tym zupełnie, zwróciła na to uwagę. :)

 • maro

  wiewióry fajne – zastanawia mnie tylko treść i zawarta w niej uwaga co do Nexusa 4… jest jakieś uzasadnienie w stwierdzeniu iż Nexus 4 robi filmy „na absolutnie żenującym poziomie”, przy porównaniu go do telefonu, od którego jest co najmniej 2 razy tańszy, poza zwykłym, złośliwym hejtem? A może ten „absolutnie żenującym poziom” jest całkowicie akceptowalny w słuchawkach z tego poziomu cenowego? Ciekawe czy gdyby to nie był tani Nexus 4 tylko ta sama półka cenowa np. Lumia 920 lub Sony Xperia Z to autor również porównałby jakość filmu do tej robionej przez iPhone’y? Zastanawiająca jest ilość złośliwych uwag na tym blogu…

 • 1. To mój telefon.
  2. Jest tani bo go Google subsydiuje.
  3. Od LG kosztuje 550-600 euro, więc tyle ile wszystkie topowe telefony. Od nich oczekuję czegoś więcej. 4. Chyba mam prawo krytykować?

 • maro

  1. wszyscy wiemy – zaprezentowany na blogu został tylko i to po to żeby pokazać jak źle chodzi na nim jakiś program w stosunku do tej samej aplikacji na iPhona, żeby wykazać jak długo trzeba czekać od googla na aktualizacje itp. wrażenie jest jedno – kupiony tylko po to aby wykazać same wady jego i „jego twórcó… które oczywiście ma tak samo jak wady ma np. taki iPhone5. Szkoda, że na blogu czytamy tyko o wadach „jednej strony”… oczywiście nikt nie zabrania – ale jak to świadczy o blogu i autorze to już inna sprawa.
  2. kogo obchodzi co robi jakieś google? Telefon kosztuje tyle ile kosztuje i to się liczy dla konsumenta… to nie wolno kupować jeśli producent nie dowalił odpowiednio wysokiej marży? hm…

  3. LG 540, które w Auchan można kupić za 345PLN, Józek na allegro chce sprzedać za 3000 PLN. Czy czyni to z LG540 telefon w z tej samej półki cenowej co iP5 i Xperia Z?
  4. Krytyka? To, że coś tańszego nie jest tak dobre jak coś droższego to krytyka? To nie krytyka tylko chyba oczekiwana i wielce prawdopodobna oczywistość?

 • Ad. 1. A może przeczytaj najpierw moją recenzję tego telefonu zanim zaczniesz mi wkładać słowa w usta? To drugie – to jest mój blog, gdzie wyrażam moje subiektywne opinie. Nie zmuszam do czytania ani tym bardziej zgadzania się z nimi. Oczekuję za to rzeczowej dyskusji, a nie przewidywania co myślisz, że ja myślę. Ad. 2. Wiele osób, a napewno tych, którzy muszą wydać pieniądze na telefon. Telefon kosztuje różnie zależnie gdzie chcesz go kupić. Od $299 do €600. Ad. 3. Seriously?
  Ad. 4. To jest „flagowy” telefon Google. Zastanów się nad tym z kim ma w takim razie konkurować. Patrząc zresztą na specyfikację techniczną nietrudno jest go przyrównać do Xperia Z, HTC One, SGS IV i iPhone 5. Cenową również.

 • Oj czepianie się… Ale jest to jest i Google z LG powinni to poprawić.

 • maro

  Ad 1. Na blogu nie ma recenzji tego telefonu, a ustosunkowałem sie do zwartych wnim treści na temat Nexusa 4 – chyba, że coś przeoczyłem? Zgadzam się z Tobą: to Twój blog, masz prawo wyrażać swoje subiektywne opinie. Bez przymusu go czytam, nie ma przymusu abym sie z nimi zgadzał. Podtrzymuje swoje twierdzenie, że to co czytam świadczy o braku obiektywizmu czego oczywiście nie zabraniam bo to Twój blog ale jak już wspomniałem wcześniej – świadczy tak a nie inaczej o tym blogu i autorze. Ad. 2 Seriously? Ja nie znam takich ludzi… z innych światów chyba jesteśmy… no weź – jak kupujesz pralkę to też interesujesz sie marżą Bosch’a itp.? Ad. 3 napisałem głupi przykład dla głupiego porównania N4 z najwyższa półka cenową do której nie należy. Co do cen to jeszcze wyjasnie – chyba jasne, że wartość jakiegoś sprzętu jest taka jak minimalna cena za jaką można go nabyć nowego w pudełeczku z gwarancją – a nie wystawiona cena max. jakiegoś szukającego frajera sprzedawcy/sklepu?
  Ad 4. Nie interesuje chyba nikogo czy taki N4 to telefon „flagowy” czy jakiś”szeregowy/majtkowy” czy jak go tam zwą ważne jest że kosztuje 300$ więc wszelka krytyka, że nie robi czegoś lepiej niż taki model xxx za 700$ jest po prostu niemadra… ale mądrze jest np. pochwalić takiego N4, że pomimo ceny 300$ jest w czymś lepszy niz konkurenci za 500$ i wiecej… taka jest zdrowa i logiczna zasada logicznie uzasadnionej krytyki – która często jest mylona ze zwykłym czepialstwem a nawet hejtem

 • Ad. 1. Zostanie opublikowany jak pojawi się kolejny numer AMaga.
  Ad. 2. Jeśli widzę, że w jednym sklepie pralka kosztuje 3000, a w drugim 5000 to oczywiście, że tak.
  Ad. 3. Ja uważam, że jest lepszy od One X (którego też mam) i SGS III i tym samym w mojej ocenie (i nie tylko) jest na górnej półce). Nie zupełnie co do cen – nieoficjalnie wiem, że sporo się ich się sprzedaje po pełnej cenie prosto od LG.
  Ad. 4. Wiesz – ja stałego balansu bieli będę wymagał od feature phone’a, który kręci filmy VGA. Sorry, ale to tak podstawowa funkcja, że nie ma powodu, aby nie działała prawidłowo.