Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Phil Schiller, dwa wywiady i PR-owy błąd

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Phil SchillerPhil Schiller, SVP marketingu w Apple Inc, wczoraj udzielił dwóch wywiadów. Pierwszy ukazał się w Wall Street Journal, a drugi w Reuters. Nie były to jednak przypadkowe wywiady – wypadły przecież w tym samym dniu, w którym Samsung robił prezentację swojego najnowszego Galaxy S3S1. Być może stał za tym konkretny pomysł i efekt, o którym nie wiem, ale niestety kompletnie im nie wyszło.

Dotychczas Apple stosowało znacznie bardziej subtelne zagrywki. W zeszyłym roku przed premierą SGS3 pojawiły się plotki o 4″ ekranie, a przed Nexusem 7 nagle zaczęto plotkować o nadchodzącym iPadzie mini. Ta walka była nie tylko subtelna, ale przede wszystkim skuteczna – wszystkie media rozpisywały się o tym co Apple zaprezentuje. Wczorajsze potknięcie nie dość, że bezpośrednio zaangażowało Apple w to całe bagno, to potencjalnie pokazuje ich stres związany z nowym produktem Samsunga. Jedni to nazwą obroną, inni atakiem – jakby na to jednak nie patrzeć, to był to słabo wyreżerysowany akt desperacji, prawdopodobnie dlatego, że Apple nie ma w tym roku zaplanowanych żadnych nowych mobilnych produktów. Wiemy, że plotkuje się o zegarku, ale nie jest to jednak bezpośredni konkurent2 z telefonem komórkowym.

Apple strzeliło sobie w stopę wczorajszym atakiem na Androida, a sam Phil na dodatek zaryzykował bardzo śmiałe twierdzenie, które okazało się błędne – podejrzewali, że SGS4 na pokładzie otrzyma Androida 4.1, a w rzeczywistości okazało się, że jest 4.2.x. Podejrzewam, że data wypuszczenia OS X 10.8.3 również nie była przypadkowa …

 1. MSPANC.
 2. Na obecną chwilę.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • mickundo

  Skoro S4 to S3S, w takim razie iPhone 5 to 4SS ;)

 • cyberangel1975

  Dali ciała ale mam wrażenie, że LG i HTC przyćmiły Schillera (pomógł im też sam Samsung kiepską prezentacją)…

 • Teoria spisku….?

 • mac_gregor

  a kurz dostaje się do nowych imaców 2012 …. i weź człowieku nie załam rąk

 • Link?

 • mac_gregor

  http://myapple.pl/komputery-apple-rozmowy-ogolne/130481-imac-21-5-plama-na-matrycy-100.html#post2089710

  Mam nadzieję że to jednostkowy przypadek i dotyczy 21,5 … ale jestem pełen obaw … odebrałem kilka 27″ w dość mocnych konfiguracjach i chyba kolejnych „planowych” wizyt w serwisie nie zniosę.
  PS. Przepraszam za OT w wątku :)

 • mac_gregor

  PS2. Swoją drogą tyle się pisze o występowaniu „duchów” na matrycach w sprzęcie Apple. Praktycznie na szafot by pół Cupertino posłano za to … i tak się ostatnio przyjrzałem swojej instrukcji od monitora EIZO …. cóż widzę w sekcji FAQ?

  Otóż cytuję :Kiedy na ekranie przez dłuższy okres czasu wyświetlany jest statyczny obraz, mogą pojawić się efekt powidoku (pozostawa-nie widocznego poprzedniego obrazu). Należy korzystać z wygaszacza ekranu lub funkcji oszczędności energii, aby uniknąć
  wyświetlania tego samego statycznego obrazu, przez dłuższy okres czasu.

  I jakoś nikt o Eizo głosno nie trąbi … dziwne to czasy mamy

 • Ale fuckup. :-

 • A to akurat normalne dla LCD ale w Retinach MBP efekt pojawia się przy normalnym użytkowaniu.

 • mac_gregor

  Mam jedną (matryca Samsunga) i przy normalnym użytkowaniu (powiedzmy przeglądanie stron) gdzie pasek adresu jest praktycznie widoczny na stałe przez kilka godzin nie zaobserwowałem takiego efektu … faktycznie kiedyś miałem z tym problem przy ACD 20″ i 23″ …. Przy 24″ i 27″ już tego nie widziałem.

  Wiesz tyle że EIZO dość luźno definiuje pojęcie „dłuższego czasu” – dla jednego to będzie minuta dla drugiego trzy dni …. generalnie ot uroda LCD

 • Pingback: mortgagecrow()