Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wtedy otrzymałem powiadomienie na swoim telefonie z Androidem →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Jamie:

She wants to stop by her aunt’s house on the way to drop off some Girl Scout cookies. In my head I’m calculating and recalculating that “1 hour” drive time to Geja’s. While we’re visiting with her aunt I try not to look at the clock so much. That’s rude. But I wonder: how’s the traffic? How can we get there on time?

Then I get a notification on my Android phone.

O ile z Siri korzystam codziennie, to asystent w iPhonie i iPadzie służy jednak do zupełnie innych zadań niż Google Now. Ten drugi niestety nie ma pełnej funkcjonalności jeśli ustawimy sobie język mówiony na polski, ale jako „przypominacz” i „przewidywacz” sprawdza się znakomicie. To główna funkcja Androida, która powoduje, że chce mi się korzystać z mojego Nexusa 4.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Marcin Dmochowski

  Szkoda, że nie ma odpowiednika Google Now na iOS.

 • Maciek

  Warto zaznaczyc, ze rozpoznawanie mowy w androidzie nawet w takim niepopularnym jezyku jak polski sprawdza sie znakomicie. Do tego stopnia, ze wiekszosc tekstow wprowadzam juz w ten sposob bo po prostu jest duzo szybciej. Nie wspominajac o dyktowaniu wiadomosci w trakcie jazdy samochodem czy dodawaniem zdan TODO.

  Implementacja jezyka polskiego w moim robocie od samsunga stoi na niebo wyzszym poziomie niz w moim iphonie. Nawet pisanie na klawiaturze ą ę jest zrobione tak jak byc powinno.

  PS ktos mi wytlumaczy czemu w IOS jak jezyk klawiatury jest polski to np pod A pojawia sie 15 liter z roznych jezykow skoro mamy tylko Ą ???

 • Nie wiem jak masz ustawioną klawiaturą, ale ja tak nie mam. :)

 • Maciek

  No to teraz mam przez Ciebie zagadke !?! W domu 4 urzadzenia z IOS i wszedzie ten sam problem. Myslalem ze tak juz jest. Nawet kiedys czytalem ze gdy sie ma telefon z Jailbreakiem to mozna to naprawic podmieniajac jakies pliki. Jakis trik ? Mam ustawiony Jezyk polski – klawiatura Polska ? Co moze miec wplyw ze widze symbole narodowe ze wszystkich osciennych krajow ?

 • Wiesz co – właśnie spojrzałem pod „a” i rzeczywiście mam wszystkie. To pod UK mam mniej. To akurat dla mnie średni problem biorąc pod uwagę, że PL znak jest zawsze pierwszy.

 • Maciek

  A mnie to jednak denerwuje. Wygląda na to że Apple poszło na skróty i wrzuciło wszystko do jednego worka. Wybrałem język polski więc oczekuje ąęćźżł i tyle !

  Dzieki za wyjasnienie. Już się głowiłem co mam namieszane =) Ale nie pasowało mi to że jest trik pod Jailbreaka który to naprawia ;)

  Inna sprawa to obsługa tych symboli. W androidzie wystarczy przytrzymać literę a sekundę dłużej i samo zmienia się na ą. W IOS wymaga to dodatkowych ruchów.

  Ale to wszystko pestka w porównaniu z rozpoznawaniem polskiej mowy. Ludzie którzy nie maja sprzętu z robotem mogą skosztować chyba tego samego mechanizmu w programie google translate.

 • Pod jailbrake możesz dowolnie zmodyfikować klawiaturę. Ja usunąłem sobie wszystkie znaki, razem z normalnymi (czyli po przytrzymaniu „a” wyświetla się tylko „ą”) dzięki czemu aby wprowadzić polską literę wystarczy tylko przez chwilę przytrzymać klawisz i po chwili puścić. Dla samego tego usprawnienia warto zrobić jailbrake.

 • Na iPadzie machnij palcem do góry na literze – wstawia PL znak z automatu bez konieczności przytrzymywania.

 • A ja czasami korzystam z tych liter. :)