Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Asus Transformer Pad Infinity nadal laguje z Androidem 4.1 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

David Pierce:

Google’s latest OS brings a litany of performance and feature enhancements, but upgrading the Infinity wasn’t quite the revolutionary action I anticipated. Yes, Google Now is great, and it works well on the Infinity save for a couple of performance hiccups. But actually, that’s the underwhelming thing: the Jelly Bean upgrade didn’t solve the performance, lag, and stuttering issues that are all too endemic to Android.

Przecież w tej firmie pracuje sporo inteligentnych ludzi. Nie rozumiem dlaczego nie mogą na moment odpuścić innych czynności i doprowadzić chociaż jedną rzecz do perfekcji. Nie ma nic bardziej frustrującego niż brak płynnego UI.1 Co do samej formy Transformera – zawsze mnie intrygował taki format, ale dopóki cała reszta nie jest gotowa2 to całość mija się z celem3. Chociaż Office dla Androida może trochę odmienić ten stan rzeczy.

 1. Dla mnie.
 2. Brak polskich znaków, brak sensownych aplikacji do pisania.
 3. Ponownie … dla mnie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Ja tesz nienawidzę lagowania. Po co dawać milion efektów przejść itp. jak możnaby dopracować odczucia i poprawić te nieszczęsne ligi. Wydaje mi się, że Nokie z Symbianem mniej lagują. Moglibyście się jako iMagazine postarać o testową sztukę 808 PureView. To byłoby coś naprawdę ciekawego.

 • Gwoli ścisłości – Asus w swojej nakładce zaimplementował poprawną obsługę polskich znaków dla zewnętrznych klawiatur. Wiem, że masz niemiłe doświadczenia z takimi klawiaturami do N7, ale tu wszystko działa tak, jak powinno – jak na normalnym komputerze.

  Oczywiście uważam, że to powinno być standardem czystego Androida, ale to już inna bajka;)

 • O to dobrze wiedzieć. Prawy ALT? To teraz tylko dobry software.

 • SSebastian

  Czyli sytuacja na rynku wygląda tak:
  – iPad – poprawna obsługa polskich znaków na tablecie i z zewnętrznej klawiatury ale BRAK sprawdzania pisowni w języku polskim
  – PlayBook – poprawna obsługa polskich znaków na tablecie, sprawdzanie pisowni w systemie i super system podpowiadania kolejnych słów i BRAK obsługi polskich znaków z zewnętrznej klawiatury
  – Android – dobrze rozumiem, że jest brak polskich znaków i modułu sprawdzania pisowni po polsku? (pytam o czysty system)

  Kto pierwszy zaoferuje kompletne rozwiązanie (Microsoft?)

 • Tak.

 • Tak jest, prawy ALT, działają też kilkuklawiszowe kombinacje