Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Clear dla Maka demonstruje gesty wykonywane w powietrzu za pomocą Leap Motion 3D [video]

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Ellis Hamburger:

Minimalist to-do app Clear for Mac will soon support the Leap Motion 3D gesture controller, Realmac announced today on its blog. Actions like completing to-do’s, switching between lists, and scrolling through items will require only a flickr of the wrist — and the $69.99 Leap motion-tracking controller, of course, which is projected to ship within the next month or so. The Leap is remarkably accurate, Leap Motion CTO David Holz told us back in June, tracking your hands down to the hundredth of a millimeter.

Ta technologia wygląda genialnie, ale jak to zwykle bywa … jest kilka „ale”. Po pierwsze, pomimo zapowiadanej precyzji na poziomie jednej setnej milimetra, nie wygląda to przesadnie precyzyjnie na poniższym filmie. Może to zwyczajnie wynikać z faktu, że mało kto będzie w stanie wygodnie trzymać wyciągnięte przed siebie ręce przez dłuższą chwilę – po prostu nie mamy w tym kierunku wyćwiczonych mięśni. Może ludzie uprawiający strzelectwo powinni nabyć ten gadżet?


Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MDW2

  Najlepiej z takim sterowaniem poradzi sobie dyrygent. :) ;)

 • c1351575

  moze clear nie jest idealnym przykladem tego zastosowania, ale osobiscie uwazam, ze lepiej sie sprawdzi laptop z wbudowanym kinectem niz z ekranem dotykowym, oczywiscie jezeli dostosujemy interfejsy do tego

 • Jakub Mierzejewski

  Zamówiłem tego Leap’a już dobry rok temu. Poczekamy zobaczymy. Jak przyjdzie i się mi nie spodoba, to może podaruje to autorowi bloga na jakiegoś konkursowego giveaway’a.

 • Jonasz Sowada

  Ciekawe, przydałoby mi się dorwać jakiegoś Maca bo leci do mnie dev kit leapa :-)