Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Samsung chyba kupił Xeroxa, bo tym razem skopiowali Passbooka

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Samsung-Wallet-1

Samsung długo nie wytrzymał bez klonowania kolejnej rzeczy wymyślonej przez Apple. Tym razem jest to Samsung Wallet, który jest praktycznie identyczny jak Apple Passbook, obecny w iPhone’ach od premiery iOS 6.

samsung-wallet-passbookSamsung tak się postarał, że nawet ikona jest podobna, a wnętrze aplikacji różni się tym, że „bilety” są obrócone o 90 stopni względem tych w Passbooku. Samsung Wallet, nie mylić z Google Wallet, nie wykorzystuje NFC ani płatności zbliżeniowych, ponownie analogicznie do Passbooka, i to pomimo partnerstwie koreańskiego giganta z Visą i jej PayWave.

W takich sytuacjach mam wrażenie, że zamiast popatrzeć na aplikację Apple i pomyśleć „Wow. Też to chcemy! Zróbmy coś podobnego, ale lepszego, ładniejszego i z większą funkcjonalnością!” to Samsung po prostu wyciąga kserokopiarkę i bez żadnego zastanowienia kopiuje całość. Mogli to połączyć z NFC i płatnościami zbliżeniowymi. Mogli zastosować miliardy innych pomysłów jeśli chodzi o design software’u … ale niestety wrócili do korzeni …

Więcej w temacie przeczytacie tutaj, na The Verge.

Zdjęcie: FrAndroid

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MDW2

  Wszyscy kochamy Samsunga. :)

 • Damian Sikora

  Idioci i tyle. Od ładnych kilku lat jest dostępny Google Wallet, mają wdrożoną z sukcesem technologie NFC, wystarczyło to zintegrować.

 • Ikonki się różnią, sporo.
  Choć mogli się bardziej postarać, fakt.

 • Aha. :)

 • KLUSEK

  Ale Google Wallet jest … Google-a, więc jaki Samsung ma interes we wspieraniu tego i dzieleniu się zyskiem ?