Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nadgryzieni w RCS2 – Tydzień technologii – 07 – Android

· Wojtek Pietrusiewicz · 12 komentarzy

Witamy w specjalnej edycji Nadgryzionych w RCS2 – Tydzień technologii. Ta specjalna seria podcastów jest przygotowana specjalnie dla osób początkujących, nie znających lub słabo orientujących się w szczegółach dotyczących produktów Apple, ich ekosystemu, oprogramowania oraz wszelkich innych powiązanych i konkurencyjnych technologii. Powstała oczywiście dzięki współpracy z krakowskim resellerem Apple – firmie RCS Systemy Komputerowe. Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia ich sklepu internetowego tutaj – nic Was to nie kosztuje, a nam będzie w przyszłości łatwiej organizować takie przedsięwzięcia.

Największą niespodzianką jest oczywiście móżliwość wzięcia udziału w konkursie RCS2, w którym do wygrania jest iPad wraz z piórkiem Wacom Bamboo Stylus.

W ostatnim, siódmym odcinku, skupiamy się na konkurencyjnym Androidzie, w rozmiarach zarówno komórkowych jak i tabletowych, oraz omawiamy jego wady i zalety – to może być dla niektórych interesująca alternatywa.

W tym odcinku udział wzięli:

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu. Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrypcja

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Partnerzy

Zapraszamy do odsłuchu

[powerpress]

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Nadgryzieni w RCS2 – Tydzień technologii – 07 – Android | iMagazine()

 • BGN

  Wojtku pochwal się jakich esencjonalnych aplikacji używasz na Nexus 7 i pokaż Home Screen jak masz ochotę ;)

 • iosXuser

  A ostatnie pytanie Komkursowe będzie z którego odcinka ?

 • Już go nie mam.

 • Nie wiem. Przeczytaj regulamin.

 • BGN

  No to ‚używałeś’. Np co do pisania oprócz Evernote?

 • Nie ma absolutnie nic. Jest jeden edytor Markdown, który nie ma żadnego sposobu na eksport tekstu. Tylko Copy-Paste. Totalna porażka w tym względzie. Oczywiście nie konwertuje Markdown więc nie ma po co w nim pisać.

 • RobsonPL

  Nie wiem, czy Norbert tu zagląda, ale:
  Różnica między z tabletem z Biedronki, a takim Nexusem jest dość spora:
  – Płynność działania
  – Jakość ekranu
  – Czułość ekranu
  – Lista kompatybilnych aplikacji
  – Obsługa nowszych gier
  – Jakość wykonania

  W sumie mógłbym jeszcze trochę powymyślać, ale tyle chyba wystarczy.
  Moim zdaniem jeśli ktoś chce tablet 7 cali to Nexus jest lepszym wyborem, oczywiście dla kogoś, kto nie jest już związany z ekosystemem Apple’a. Jest sporo tańszy, a osoba której będzie się chciało, znajdzie wiele przydatnych aplikacji (choć patrząc po ludziach, zwykle wystarczy im Facebook i parę gierek). iPad mini jest fajnie wykonany, ale to wciąż model przejściowy – wyjdzie Retina i nagle zaczynasz żałować wydanych pieniędzy.

 • Świetna seria! :) Wyszło bardzo dobre słuchowisko szkoda tylko ze się kończy. Codziennie nowy podcast czekający w iTunes do odsłuchania to coś miłego. Kawał dobrej roboty!

 • Dzięki bardzo. Staraliśmy się.


  Wojtek

 • Zaglądam ;) dziękuję za wyjaśnienie.
  Z jednym się nie zgodzę – jeśli traktujesz Mini jako model przejściowy to równie dobrze możesz traktować wszystko jako model przejściowy.

 • RobsonPL

  Wszystko zależy od punktu widzenia ;-). Moim zdaniem jest przejściowy w podobnym sensie, jak pierwszy iPad. Druga generacja miała o niebo lepszą wydajność, inną obudowę i do dnia dzisiejszego jest dostępna w sprzedaży. Tymczasem pierwszy iPad nie dostał nawet aktualizacji do iOS6.

  Mini wyznacza standardy jeśli chodzi o obudowę, smukłość i wykonanie, ale niedługo dostanie Retinę i lepszy procesor oraz GPU. Wiem, że postęp technologiczny jest nieunikniony i zawsze wyjdzie coś lepszego, ale w przypadku produktów Apple’a można, moim zdaniem, kupić mniej i bardziej przyszłościowe produkty:

  iPad 1 gen., iPad 3 gen., iPad mini (może również iPad 4 gen., bo w nowym modelu będzie nowa obudowa) – te produkty uważam za przejściowe
  iPad 2 gen., iPhone 4S i 5 – te są (lub były) bardziej przyszłościowe i na 2 lata spokojnie wystarczą

  Aha, no i żeby było jasne, mówię z perspektywy osoby, która zmienia sprzęt średnio co 2 lata, ale w sumie ta seria miała być bardziej dla takich przeciętnych userów, więc chyba pasuje.