Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Gmail dla iOS – nie rozumiem braku wspólnego Inbox

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Jednym z najlepszych produktów Google jest ich aplikacja webowa do obsługi poczty. Pomijając moje uprzedzenia do polityki samego giganta z Mountain View, ona po prostu działa. Ma w zasadzie dwie alternatywy – Yahoo! Mail oraz iCloud. Dlaczego więc, obie aplikacje Googla – Gmail dla Androida i iOS – to porażka jeśli mamy więcej niż jedno konto?

Obie aplikacje, choć są od siebie różne od strony interfejsu użytkownika, ogólnie mi się podobają. Mają jednak jedną ogromną wadę: brak wspólnego Inbox. Apple sobie poradził z tym kilka wersji iOS temu i działa to znakomicie. Wiem, że Google pozwala importować wiadomości z innych kont do wybranego, ale chcę i muszę mieć je rozdzielone. W czym zatem problem?

Najbardziej denerwujący jest właśnie fakt, że trzeba dwóch klików na Androidzie, aby przełączyć się na inne konto. Tworząc App dla iOS ktoś jednak doszedł do wniosku, że trzeba to dodatkowo utrudnić, która wymaga z kolei aż trzech kliknięć – odsłonięcie panelu z opcjami, przejście do listy dodanych kont pocztowych i finalnie wybranie tego, które nas interesuje.

Niestety, dopóki to nie zostanie rozwiązane, to Gmail jest po prostu zupełnie nieużyteczny dla mnie. Na Androidzie nie mam wyboru, ale na iOS już tak i to znacznie lepszy. A szkoda, bo UI ma schludne i atrakcyjne. Ciekawe co Mailbox.app przyniesie …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • http://www.mailboxapp.com – Czekamy na to?;-) Jestem ciekaw: a) ile będzie kosztowało b) jak będzie się sprawdzać ;-)

 • c_mos

  Z tego co zdążyłem się zorientować, Samsung może nie jest najbardziej lubianą marką tutaj, ale na swoich tabletach instaluje przynajmniej własną aplikację E-mail, która łączy różne konta – nie tylko Googlowe. Jak dla mnie się to sprawdza – zwłaszcza, że wszystko działa po wyciągnięciu z pudełka. Do oryginalnej aplikacji GMail praktycznie nie zaglądam.

 • Powód na oko jest prosty, bazując na wyglądzie, działaniu i opiniach w internecie to nadal webowa aplikacja opakowana w aplikację i posiadająca obsługę trybu offline. A w webowym Gmailu nie ma uniwersalnej skrzynki odbiorczej. Generalnie, to żaden webmail nie ma czegoś takiego o ile wiem. Więc dopóki program nie będzie w w pełni natywną aplikacją, to raczej nie będzie wspólnej skrzynki odbiorczej dla kilku kont.

 • jak to na droidzie nie masz wyboru?
  a K9 mail to pies?

 • KLUSEK

  Forward z jednego maila na drugi, ustawienie filtru tak, aby z drugiej skrzynki maile byly zaznaczone kolorem jakimś -> problem solved.

 • Kiedyś to instalowałem ale był mega brzydki. Coś się poprawiło?

 • Pisałem – nie wchodzi to w rachubę.

 • KLUSEK

  Więc nie pisz, że „nie da sie”, a pisz, że w Twoim specyficznym wypadku, który rozumiesz tylko Ty się nie da.

 • Może przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem najpierw?

 • ktos

  Jak to się nie da? W aplikacji Gmail wystarczy kliknac Inbox w gornym rogu ekranu i wybrac inne konto?
  Brak umiejetnosci obslugi aplikacji…

 • Proszę przeczytaj artykuł przed komentowaniem.