Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Gmail dla iOS – nie rozumiem braku wspólnego Inbox

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Jednym z najlepszych produktów Google jest ich aplikacja webowa do obsługi poczty. Pomijając moje uprzedzenia do polityki samego giganta z Mountain View, ona po prostu działa. Ma w zasadzie dwie alternatywy – Yahoo! Mail oraz iCloud. Dlaczego więc, obie aplikacje Googla – Gmail dla Androida i iOS – to porażka jeśli mamy więcej niż jedno konto?

Obie aplikacje, choć są od siebie różne od strony interfejsu użytkownika, ogólnie mi się podobają. Mają jednak jedną ogromną wadę: brak wspólnego Inbox. Apple sobie poradził z tym kilka wersji iOS temu i działa to znakomicie. Wiem, że Google pozwala importować wiadomości z innych kont do wybranego, ale chcę i muszę mieć je rozdzielone. W czym zatem problem?

Najbardziej denerwujący jest właśnie fakt, że trzeba dwóch klików na Androidzie, aby przełączyć się na inne konto. Tworząc App dla iOS ktoś jednak doszedł do wniosku, że trzeba to dodatkowo utrudnić, która wymaga z kolei aż trzech kliknięć – odsłonięcie panelu z opcjami, przejście do listy dodanych kont pocztowych i finalnie wybranie tego, które nas interesuje.

Niestety, dopóki to nie zostanie rozwiązane, to Gmail jest po prostu zupełnie nieużyteczny dla mnie. Na Androidzie nie mam wyboru, ale na iOS już tak i to znacznie lepszy. A szkoda, bo UI ma schludne i atrakcyjne. Ciekawe co Mailbox.app przyniesie …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.