Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Kup Windows 8 za 69 PLN →

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Lifehacker:

Każdy, kto po 2 czerwca kupił komputer z Windows 7 na pokładzie, dostaje za 15$ aktualnienie do najnowsze dziecko Microsoftu, czyli Windows 8. Promocja w pięknym stylu i wielu już zdążyło z niej skorzystać. Mały szkopuł – z powodu niedopatrzenia firmy Windows 8 za 15$ jest dostępny dla każdego. Nawet nie trzeba mieć systemu Windows 7.

Wiem, że parę osób kusiło kupno klucza, a teraz w zasadzie nie ma powodu, żeby tego nie robić. Ciekawi mnie jedynie na ile podawanie nieprawdziwicych informacji w formularzu zamówienia jest legalne.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • c_mos

    „pozostaje pobrać Windows 8 Upgrade Assistant, który sprawdzi nasz sprzęt pod kątem kompatybilności z Windows 8”

    I tu jest jeden haczyk. Jest pewna (spora) liczba komputerów, które mimo tego, że dość nowe – zgodne z Win8 nie są. Zainstalowałem na jednym z komputerów z komputerów ‚Asystenta’. Ten bez zająknięcia się stwierdził, że jest OK, a po instalacji system wali się na lewo i prawo i nie działa część funkcji. Komputer ten to nie jest to żaden „wynalazek” tylko maszyna z chipsetem intela. Po fakcie okazało się, że internet o tym huczy od czasów wersji beta, ale mimo tego, że już jest finalna ósemka – rozwiązania dalej nie ma. Poprosiłem Microsoft o zwrot pieniędzy, ale ten stwierdził, że po aktywacji już nie da rady. Tylko, że w Win 8 – aktywacja jest automatyczne i nie ma okresu próbnego. Warto na to zwrócić uwagę, jeśli się ktoś na to napali. Tak poza tym Asystem instalacji stwierdza na przykład, że Office 2003 jest niekompatybilne z Win8. Po prostu bosko… Chyba najnowsze Linuxy, są bardziej zgodne ze starszym Windows, niż Windows 8.

  • Przy zamówieniu nie ma żadnej weryfikacji danych więc teoretycznie można podać dane wyssane z palca. Jednak robiąc to stajemy się posiadaczami pirata za 69zł. Poza tym weryfikację MS może zrobić w każdej chwili i zdezaktywować numer.
    Przy okazji ciekawostka jednym z systemów z krórych można kupić upgrade w wersji Box do win8 jest OS X.