Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 7.85″ mini bez 3G?

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Temat rzekomego iPada mini nie chce umrzeć. Dzisiaj mają ponoć zostać rozesłane zaproszenia – zobaczymy wieczorem – ale wczoraj pojawiła się informacja od kolejnych „źródeł w przemyśle”, że mały iPad nie będzie miał 3G …


Charles Arthur, pisząc dla Guardiana:

Industry sources indicated to the Guardian that they do not expect to see 3G-capable versions of the iPad mini. That would allow Apple to produce it comparatively cheaply and to limit the top price of the product, while retaining mobile broadband connectivity for its pricier iPad line.

Możemy z góry założyć, że jeśli jakiś producent nie wynajdzie na nowo koła, to konkurencyjne produkty nie będą tak dobrze wykonane jak iPad 7.85″. To pozwala Apple nieznaczne manewrować ceną i dlatego też obstawiam, że wyniesie ona $299 za model podstawowy – o $100 więcej niż najlepszy w tej kategorii Google Nexus 7 (8GB) i $50 więcej niż model 16GB. Nie brałem jednak kompletnie pod uwagę faktu, że może powstać model tylko i wyłącznie wyposażony w WiFi. Jeśli tak się stanie, a nie chce mi się w to wierzyć, to zacznę wątpić w jego sukces. O ile iPad 9.7″ to przede wszystkim urządzenie kanapowo-domowe, o tyle iPad mini idealnie nadaje się do zabierania ze sobą zawsze i wszędzie. Fakt – nie zmieści się prawdopodobnie w tylnej kieszeni spodni tak jak mieści się Nexus 7, ale wiele osób nosi wszelkiej maści torby, plecaki czy torebki. Zauważam wagę iPada w moim STM Scout, podczas gdy Nexus 7 wędrował w niej niezauważony. Moją recenzję tabletu od Google przeczytacie już wkrótce, ale mogę chyba zdradzić, że jego największy brak to właśnie brak modułu 3G. Wiem, że mam MiFi, ale taki tablet ma inne zastosowanie – gdy chodzę z moim przenośnym internetem to zazwyczaj wtedy kiedy potrzebuję coś konkretnego na nim zrobić. Mały tablet natomiast idealnie sprawuje się „na chwilę”, a w takiej sytuacji MiFi jest niepraktyczny.

Cóż – ponoć jeszcze tylko tydzień …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.