Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sekrety iOS 6 (2) – Zmień kierunek robienia panoramy

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

iOS 6 dla iPhone’a 4S i 5 wniósł między innymi możliwość robienia panoram bez konieczności korzystania z aplikacji trzecich. Okazuje się, że wychodzą one całkiem nieźle i są składane praktycznie w czasie rzeczywistym. Domyślnie trzeba je robić od lewej do prawej, ale nie jest to na szytwno ustawione …

Można to w bardzo prosty sposób zmienić – wystarczy pacnąć gdziekolwiek w środku ekranu, tam gdzie znajduje się sama strzałka i podgląd.

Voilá! Miłego fotografowania!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • O, wrocławski dworzec …

 • To przydatny tip, ale powiedzcie jak zmienić sposób tworzenia panoramy, żeby nie miała ona aż 180 stopni i takich zniekształceń horyzontu.
  Chciałbym płaską panoramę jakiejś np. szerszej ściany tak jak w tej reklamie Apple.

  Czy ktoś tak potrafi zrobić swoim iPhonem? :)

 • Ta reklama mi się nie otwiera… Ale odpowiadając na pytanie – wystarczy zakończyć robienie panoramy szybciej i wychodzi np. szerokie zdjęcie :)

 • Otwarła mi się reklama… To poprostu ściema tak ci to nie wyjdzie jak na reklamie.

 • Daj mi biały idealnie pokój to Ci taką zrobię. To naprawdę nie jest trudne.

 • No faktycznie, nie zauważyłem, że można robić kończyć w dowolnym momencie i panorama wychodzi OK.

 • Da się, ale tak jak pisze Moridin (może wie ale nie powie ;)) dzieci muszą być w idealnym półokręgu. Reklama sugeruje, że dzieci ustawiły się w rządku jeden obok drugiego, co może być powodem frustracji niektórych osób, które chciały by takie zdjęcie zrobić samemu i nijak im by nie wychodziło.

  Dzieci ustawione były w półokręgu i wówczas zniekształcenie horyzontu wyprostowało półkole na równą linię. Oczywiście zdjęcie mogło być zrobione zwykłą lustrzanką na potrzeby reklamy, podobnie jak reklama Nokii która chwaliła się super stabilizacją obiektywu. Już na początku widać reklamy, że obraz w aparacie jest nałożony i nie pokazuje na prawdę tego co rejestruje obiektyw.