Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad mini w 2011

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Electronista donosi, że Apple planuję wydanie mini iPada w 2011 roku. Rozmiarowo ma plasować się pomiędzy 5, a 7″ i być bezpośrednią konkurencją dla małego Kindle, Sony Reader i podobnych posiadających ekran w rejonie 6″.

iPad mini naturalnie oferowałby gorszą ergonomię pisania, ale głównie przeznaczony byłby dla osób chcących go wykorzystać jak czytnik wszelkich treści. Apple oczywiście liczy, że społeczeństwo preferuje jeden wielofunkcyjny komputer zamiast wozić się z kilkoma zasilaczami do całego peletonu urządzeń.

Cena oscylowałaby poniżej $400 i byłaby wyższa od obecnych $259 za Kindle, ale rozszerzona funkcjonalność powinna tą różnicę zrekompensować. Internet od jakiegoś czasu też spodziewa się obniżek cen czytnika Amazon … Poczekamy zobaczymy …

Wolelibyście małego iPada zamiast obecnego rozmiaru?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Pingback: Tweets that mention iPad mini w 2011 | Makowe ABC -- Topsy.com()

  • Nie sądze, że takowy się pojawi. Za dużo rodzajów, a apple raczej nie słynie z mnogości wersji swojego sprzętu – mało a konkretnie. Zakładając jednak, że takie coś sie pojawi to albo będzie miało tą samą rozdziałke co teraźniejszy co zaowocuje zmianą DPI (1. gorszą ergonomią jeśli UI będzie to samo 2. zmiana UI dostosowana do tych 5-6″) lub zmniejszą rozdzielczość zachowując DPI co też spowoduje konieczność zmiany wielkości elementów UI.
    Dla developerów oznaczałoby to konieczność wprowadzenia nowego, czwartego już UI (normalny, retina, iPad i kolejny mniejszy iPad). Nie wiem czy takie coś by było dobrym pomysłem.

  • Dopiero teraz zauważyłem date wpisu :P No nic, treść komenta i tak aktualna.