Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

„Potwierdzono: Nowy iPad mini zadebiutuje w październiku, po prezentacji iPhone’a we wrześniu”

· Wojtek Pietrusiewicz · 12 komentarzy

John Paczkowski:

Apple’s next generation iPhone and its so-called “iPad mini” will debut at two separate events this fall, rather than a single one as has been widely speculated, according to several sources.

Ciężko zinterpretować artykuł Johna. Po pierwsze, pisze o jedynie o „źródłach”, a to stwierdzenie może oznaczać ostatnie przecieki opublikowane przez Rene Ritchie z iMore oraz sugestia Johna Grubera, że odbędą się one na osobnych imprezach. John zresztą powołuje się na teorię Grubera w późniejszych akapitach, ale nie tłumaczy czy to jego miał na myśli w pierwszym.

Następnie jednak Paczkowski pisze, że:

As it turns out, sources said, it more than makes sense — it’s so.

With a new iPhone and a new, diminutive iPad in the pipeline, Apple has two opportunities to commandeer the tech news cycle ahead of the annual holiday shopping binge and it’s going to take them both.

W moim rozumieniu, oznacza to, że inne źródła potwierdziły przypuszczenia Johna Grubera, który zresztą dosyć szybko dzisiaj opublikował wpis, w którym linkuje do All Things D i pisze:

What Can I Say, I’m a Good Guesser. / Cóż mam powiedzieć, dobrze zgaduję.

Jeśli to wszystko okaże się prawdą, to wygląda na to, że odzyskam Polski Puchar iPhone’a1.

 1. PPiP.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • zubel

  ogólnie jakoś przedtem sobie go nie wyobrażałem, ale gdyby wyglądał tak jak ten koncept – może w końcu bym go kupił ;)

 • c_mos

  Too Late Apple!!! Poszedłem jendak w strone Androida. Galaxy Tab 2 7″ już jest, można kupić za 1300 PLN w Saturnie i chodzi całkiem fajnie, można włożyć do niego kartę SIM bez przycinania, udostępniać internet i nawet używać jak zwykłego telefonu. Trochę plastikowy, ekran może nie ten, ale jakoś działa. Chyba jednak iOS nie jest dla mnie. Za dużo ograniczeń i w przypadku zastosowań biznesowych jednak za bardzo hermetyczny. Oczywiście to tylko subiektywne zdanie.

 • Gratuluję. iPad mini podejrzewam, że będzie w cenie $300, czyli 1200PLN. SIMa nie przycina się – idziesz do salonu i od ręki dostajesz microSIM.

  ”Jakoś działa” – no właśnie.

 • c_mos

  300$ to jakieś 980PLN w/g aktualnego kurs NBP,, ale pytanie ile będzie kosztowała wersja 3G/LTE. Przyzwyczaiłem się do Plusa na Kartę, a tego w salonie nie chcieli mi dać w formie μSIM. Wszystkie karty, które włożyłem do sprzętu Apple (a kupiłem tego parę sztuk) musiałem przyciąć. Ale w sumie w Tabie używam Aero2, które i tak jest w formie microSIM. Niestety sporo jeżdżę po świecie i zwykle kupuje lokalne karty prepaid z Data Planem. Nie zawsze są dostępne w formacie μ. No ale nie jest powiedziane, że jeśli iPad mini rzeczywiście się pojawi (a to ciągle jest wątpliwe) i będzie się na nim dawało odebrać i wysłać SMSa z poziomu karty – choćby po to, żeby sprawdzić ile środków zostało (co o ile się zorientowałem jest pewnym problemem, choć mogę się mylić), tudzież w największych marzeniach nawiązać połączenie telefoniczne z poziomu kartu SIM (raczej mało prawdopodobne), to może popchnę to co mam na alledrogo i zakupię znów zprzęt Apple… pożyjemy, zaczekamy, zobaczymy, porównamy… Niestety moje dotychczasowe doświadczenia, mimo początkowego entuzjazmu, ze sprzętem Apple są dość rozczarowujące.

 • Zapominasz o VAT itp. Przelicznik 4x w tym wypadku od US ceny netto stosuj.

 • Całkowicie muszę się zgodzić z Moridinem. Ja mojego iPada z iOS nie wymienię na Androida za żadne skarby. O ile mogę zrozumieć osoby zmieniające telefon na Androidy (bo te potrafią dorównać iPhone’owi w niektórych kwestiach) o tyle lepsze od iPada tablety nie istnieją. I przymierzając się do kupna smartfona, w tej chwili, nawet biorąc pod uwagę Androida nie zdecyduję się przed jesienną premierą iPhone’a. Tak samo kupowanie 7″ tabletu w obliczu takiej ilości plotek i przecieków nie jest najlepszym pomysłem. P.S. Gdybym zmieniał system z iOS to chyba prędzej na Windows 8 niż Androida…

 • c_mos

  Racja, ale w USA też jest podatek, a 300$ – nawet jeśli za tyle – to będzie to najmniejsza wersja z max 16GB i co najwyżej WiFi. Zresztą pewnie jakby miało do czegoś dojść, bardziej by mnie interesowały ceny na targowisku w Shanghaju niż w Polsce. Jak wspominałem – pożyjemy zobaczymy… Zresztą cena to nie jedyny wyznacznik. Galaxy Taba mam w ręce a iPad mini to ciągle tylko „plotka”.

 • iPad 2 kosztuje niewiele więcej, a to znacznie lepszy sprzęt.

 • Behinder

  Jeśli wyjdzie 7 calowy iPad to będzie problem czy kupic Kindle Classic czy też nie

 • c_mos

  GalaxyTab 2 7″ z 3G 8GB + 32 GB na karcie (ze sporymi ograniczeniami) to w Polsce 1400PLN. iPad2 z 3G i 32 GB (co uważam za absolutne minimum) to obecnie jakieś 2-3 koła. Kupiłem taki swojej mamie za równowartość 1k5 PLNów. Jest po prostu zachwycona i jest to idealny sprzęt dla niej… ale niestety nie dla mnie. Choćby z tego względu, że jest po prostu w/g moich gustów za duży. Wiem, że gusta są różne i pewnie możnaby o tym wiele napisać. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że Android jest lepszy. Nie jest idealny, tak samo jak idealny nie jest iOS. W moich prywatnych i pracowych zastosowaniach po prostu TouchWiz i widgety Samsunga lepiej się sprawdzają niż centrum powiadomień i enigmatyczne czerwone kółka które mówią mi jedynie, że coś się pojawiło w danej aplikacji. ITD, ITP. Możnaby jeszcze długo wymieniać. Może jakby mnieszy iPad pojawił się parę miesięcy temu, poszedłbym w tym kierunku. Na razie zobaczę, co ma do zaoferowania przeciwna strona „barykady”. Albo się przekonam, albo nie.

 • iOS też ma centrum powiadomień tak btw. :)

 • BGN

  Powtórzę po raz kolejny: nie będzie iPad’a Mini. Zobaczycie.