Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Gdzie są zapisane pliki iCloud? →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Maciek Mocowski:

To przekonywujące zdanie kompletnie kłóci się z tym do czego byliśmy przyzwyczajeni przez lata – czyli system plików, które są podzielone między katalogi. Brak kontroli nad tym co i gdzie mamy zapisane może przyprawiać nas co najmniej o zakłopotanie.

Do tego dochodzą sytuacje, kiedy chcemy mieć dostęp do plików znajdujących się w chmurze, ale na przykład brak nam aplikacji na Mac, która uzyska dostęp do tych plików.

Jednak jest prostsze rozwiązanie tego kłopotu – wystarczy aplikacja o nazwie Plain Cloud za pomocą której dostaniesz się do wszystkich danych zapisanych w iCloud przez każdą z aplikacji.

Nie rozumiem zupełnie tego problemu, może dlatego że nie podchodzę do tematu staroświecko. Maciek zresztą sam podsumował moje myśli na ten temat:

Ideologia Apple w temacie przechowywania plików w chmurze jest prosta – nie musisz wiedzieć gdzie są Twoje dane. Po prostu uruchom aplikację i pliki są dla Ciebie dostępne na każdym urządzeniu.

Tak samo nie mam zupełnie pojęcia gdzie leży moja muzyka w iTunes … i wiecie co? Cieszy mnie to, że nie muszę tego wiedzieć.

P.S. Tak po prawdzie to wiem gdzie, ale nie zaglądałem tam od lat, więc na jedno wychodzi.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.