Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Unibox – kolejna próba zrewolucjonizowania Maila

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Powstaje kolejna ciekawa inicjatywa, której zadaniem jest przywrócenie nam wiarę w pocztę. Interfejs polega na grupowaniu poczty podobnie jak ma to miejsce w przypadku SMSów czy iMessages – po osobie, z którą piszemy. Ciekawy jednak jestem jak będą traktowane grupy osób oraz czy zostanie rozwiązane archiwizowanie wiadomości w jakiś sensowny sposób. To co jednak najważniejsze w kliencie, a żaden tego nie ma, to sztuczna inteligencja. Program powinien nam wiele czynności automatyzować. Odpowiedziałeś na maila, ale nie dostałeś odpowiedzi? Niech program automatycznie wyśle przypomnienie tej osobie, że czekamy na jej reakcję. Adresat z kolei nie widziałby maila od nas, tylko jego klient pocztowy przypomniałby mu, że jeszcze nie odpowiedział.

Mam XXI wiek, a poczta się praktycznie nie zmieniła. Najwyższy czas na opracowanie standardów. A Unibox ma premierę zapowiadaną na zimę 2012 – możecie się zapisać bezpośrednio na stronie programu.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Snik3rs

  głównie mówiąc zimę któregoś roku ma się na myśli jego początek :P więc nie wiem czy chodzi tutaj o IV kwartał 2012 czy pierwszy 2013 roku :)

 • Na zdjęciu powyżej masz napisane „Winter 2012”.

 • No tak, tylko to nie kwestia aplikacji, ale protokołu czy poczty w ogóle.
  Bo w takim wypadku rezultat będzie gorszy niż z iMessages. Skąd pewność że po drugiej stronie też jest Unibox, a nie zwykły klient którego zawalimy mailami-śmieciami z przypomnieniami?

 • Mam na myśli globalny standard dla wszystkich klientów poczty.

 • Idea piękna, ale nierealna. Było już kilka podejść, przez co mamy mnogość standardów (+ propozycji w postaci rozszerzeń) i nic więcej :/

 • SSebastian

  A dla mnie to tylko hasło „Hej, Google kup nas, kup …”