Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

.Mail – rozwiązywanie problemów z pocztą elektroniczną

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Problem z pocztą elektroniczną istnieje od wielu lat. Patrząc na wielu znajomych czy rodzinę, a nawet na samego siebie, ciężko się czasami zmusić do jakiegokolwiek workflow. Próbował to zrobić Google ze swoją polityką archiwizowania wszystkiego, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Do problemu jakiś czas temu podszedł Sparrow … i w zasadzie nic się nie zmieniło. Wróciłem do wbudowanego w OS X Mail.app, bo jest lepszy. Dzisiaj problem próbuje rozwiązać Tobias van Schneider …

Tobias próbuje rozwiązać problem jaką stanowi dzisiejsza poczta za pomocą tak zwanych Actionsteps, ale również zwraca uwagę na trzy inne ważne aspekty: „czysty” interfejs bez zbędnych przeszkadzaczy, piękną typografię i pokazywanie tylko tego czego potrzebujemy. Te ostatnie nie zostaną docenione przez wielu, przynajmniej patrząc po tym jak niektórzy w Polsce urządzają sobie biurka czy mieszkania, ale Actionsteps już powinny zyskać więcej w naszych oczach.

Niestety to nadal nie jest to czego oczekuję od klienta pocztowego. Przede wszystkim spodziewam się, że wiele czynności będzie wykonywał za mnie. Wysłałem maila i nie otrzymałem na niego odpowiedzi? Sam powinien wysłać przypominacza. Zapomnę komuś odpowiedzieć? Automatycznie będzie potrafił rozpoznać maile, które wymagają odpowiedzi. Tych problemów i wiele wiele więcej niestety nie będzie łatwo rozwiązać, a propozycja Tobiasa jedynie ułatwia pewne rzeczy oraz daje nam ładny interfejs. Nie adreseuje natomiast różnego sposobu w jaki ludzie wykorzystują pocztę oraz ich workflow – jedni preferują Inbox Zero, inni stosują inne metody. Problem jest generalnie bardzo złożony i pomimo, że pomysł Tobiasa zapowiada się świetnie, to obawiam się, że nadal nie jest rozwiązaniem naszych problemów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.