Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Kolejna generacja Apple TV podczas premiery iPada 3?

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Alex Heath:

If the iPad 3 does indeed feature a ‘Retina’ 2048×1536 display, Apple will need to upgrade its video offerings.

Alex, na łamach Cult of Mac spekuluje, że podczas nadchodzącej prezentacji iPada 3, o której szerzej pisałem tutaj, Apple również zaprezentuje kolejną generację swojego set-top-boxu, czyli Apple TV. Nowa wersja ma być wzbogacona przede wszystkim o wsparcie dla 1080p — tak zwanego FullHD. Samo wprowadzenie tej funkcjonalności, napędzanej zapewne spodziewanym Apple A6, który ma również trafić do iPada, to nie koniec. iTunes dotychczas zapewniał jedynie treści w rozdzielczości 720p, która zapewnia bardzo dobrą jakość, ale nie może się równać z Blu-ray. Niewątpliwą zaletą 720p jest fakt, że zajmuje zwyczajnie znacznie mniej miejsca niż obraz w 1080p, co ma szczególne znaczenie jak streamujemy materiały z internetu. Czy będzie One More Thing przekonamy się już wkrótce na imprezie marcowej — w każdym razie nie brzmi to jak informacja wzięta z księżyca.

Przewidywany telewizor od Apple spodziewany jest dopiero pod koniec roku, a najwcześniej w Q3, i na pewno nie każdy zdecyduje się na jego zakup — zakładając oczywiście, że takowy się pojawi. Niezależnie, wiele konsumentów ma już telewizor i nie zamierza ich zmieniać — mojej obecnej plaźmie nic jej nie dolega i zaliczam się do tego grona. To właśnie dla tych osób dedykowane jest małe pudełko i nie sądzę, aby prędko zniknęło z rynku. Biorąc pod uwagę, że iTunes mamy już w Polsce, osobiście brakuje mi już tylko dwóch rzeczy:

 • materiałów w 1080p
 • najnowszych seriali, które będą pojawiały się nie później niż kilka dni po premierze w telewizji1

Spełnienie tego pierwszego warunku spowoduje, że już nie będę się dłużej zastanawiał i kupię Apple TV — a Wy?

 1. W tym House M.D., Californication, Top Gear i tym podobne.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Anonim

  Zapomniałeś dodać o SIRI w języku polskim :) Sam bym łyknął Apple TV ;D Ale jakoś nie mogę się do tego przekonać ;p

 • Moim zdaniem, jeśli Apple TV zostanie ogłoszone wraz z iPadem 3 to raczej nie otrzyma takiego samego procesora – A6. Nierozsądne byłoby w pierwszych tygodniach sprzedaży iPada 3 „marnować” te procesory montując je w „tanich” AppleTV. Z drugiej strony procesor A5 na chwilę obecną byłby wystarczający – bez problemu poradzi sobie z 1080p (MP4).

 • Też się nad tym zastanawiałem, ale A6 ma być rzekomo prostszy w produkcji niż A5. Do tego Apple może mieć plan rozbudowania iOSa dla ATV o bardziej wymagającą funkcjonalność …

 • Osobiście czekam na TV od Apple, ale jak piszesz obydwa produkty mogą oferować w większości podobne usługi.

  Myślę że Apple TV może sie pojawić teraz z A6, a TV od Apple pod koniec roku z wszystkim tym co oferuje ATV + dodatkowe ficzery.
  Apple TV i iTV pod względem funkcji mogą sie różnić jak iPod Touch i iPhone, niby to samo ale iPhone to zawsze coś wiecej.
  Sądzę że to tak będzie wyglądać.

 • Stawiam, że takim exclusivem w TV od Apple, w odróżnieniu od Apple TV będzie Siri :)

 • Marcin Struniawski

  Apple TV po JB jest najlepszym urządzeniem do odtwarzania filmów jakie w życiu widziałem. Też się zastanawiałem, ale po zainstalowaniu pakietu aTV Flash nic już więcej nie potrzeba :)

 • Anonim

  „najnowszych seriali, które będą pojawiały się nie później niż kilka dni po premierze w telewizji”
  Jak będzie Top Gear, to polecę do sklepu po ATV, gdy tylko się pojawi. :)

 • Aleks Czernicki

  A Top Gear czyżby niedługo nie ma być na BBC od razu po premierze?

 • Nie wiem czy 1080p jest tak naprawdę super konieczne. Różnica w jakości w stosunku do 720p oczywiście jest, ale z odpowiedniej odległości w jakiej ogląda się TV myślę, że w większości przypadków jest trudna do zauważenia. Tak, że wg mnie czekanie na nowe AppleTV ze względu na potencjalną obsługę fullhd trochę nie ma sensu, tym bardziej że obecna wersja z A4 odtwarza 1080p bez zacięć.

 • Piotr Szczygieł

  Apple TV jest faktycznie bardzo wygodnym playerem. Niestety obecny model nawet w materiale 720p potrafi delikatnie przyciąć materiał. Da się oglądać, ale przyjemność mniejsza. Zastanawiałem się, czy jest to problem procesora, czy WiFi, ale stawiam na procesor.
   
  Oprócz mocniejszego procesora zależałoby mi na odtwarzaniu plików bezpośrednio z dysku sieciowego, bez konieczności trzymania włączonego komputera.