Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X Mountain Lion – znika RSS i więcej

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Wymagania nowego kota już opisywałem, ale nie miałem jeszcze okazji wspomnieć o tym co z niego znika, co z kolei może wywołać i zapewne wywoła niezadowolenie wielu osób.

RSS

Z OS X znika wsparcie dla RSS w Mailu oraz Safari. Nigdy akurat z nich nie korzystałem, głównie z powodu topornej implementacji, ale trzeba przyznać, że był to bardzo szybki sposób na sprawdzenie „co nowego” na naszych ulubionych stronach.

Niewątpliwie częściowo powodem rezygnacji z RSS jest fakt, że nowe Safari wspiera nie tylko iCloud Tabs, co ułatwi przenoszenie zakładek pomiędzy urządzeniami, ale również Safari Reader do spółki z Reading List. To oczywiście nie to samo, ale na szczęście z pomocą przychodzi Mac App Store, w którym znajduje się genialny Reeder wraz z konkurencją w postaci Cappuccino czy wielu innych.

Inne

Apple postanowiło zaprzestania wsparcia dla X11.app i kieruje zainteresowanych bezpośrednio do projektu XQuartz.

Znika również „Mac” z nazwy i pozostajemy przy OS X Mountain Lion. Nie ma to większej różnicy, ale może sugerować uproszczoną przyszłość w jakiej podąża Apple. Mam tylko nadzieję, że nie uproszczą jej nadmiernie, oraz że w przyszłości nadal będę mógł powiedzieć, że kupiłem sobie nowego „Maka”, a nie „Apple’a”.

Backupy porobione? Uprawnienia naprawione? Karta kredytowe podpięte? Gotowi na pełne zanurzenie?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.