Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

RSS znika z Mountain Liona

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Mountain Lion pozbywa się RSSów. Nie uświadczymy ich w Mailu, ani w Safari. Możliwe, że to się jeszcze zmieni … ale nie sądzę. Dotychczasowa implementacja była zwyczajnie słaba. Tak — działała jeśli nie interesowała nas synchronizacja, ale w dzisiejszych czasach, osoby które używają RSS mają na tyle kompetencji, że chcą mieć wygodne doświadczenia. To zapewnia niestety tylko jedna platforma — Google Reader. Pozwala na trzymanie wszystkich naszych feedów w jednym miejscu, a jednocześnie nie zmusza do odwiedzania aplikacji przez WWW. Czytników jest całe mnóstwo, przy czym obecnie jeden z najpopularniejszych to Reeder, którego można kupić zarówno na iOS (iPad i iPhone) jak i Mac. Najbardziej smakowitym kąskiem takiego rozwiązania jest oczywiście fakt, że jeśli coś przeczytamy na jakimkolwiek urządzeniu, to zostanie również odznaczone na wszystkich pozostałych.

A Wam będzie brakowało tych wbudowanych w OS X RSSów?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • nigdy nie korzystałem z RSS-ów ani w Mailu, ani w Safari, więc ta zmiana mnie nie boli. jak na razie to, co dotąd widzieliśmy w Mountain Lionie, jak najbardziej mi pasuje. czekam z niecierpliwością. :)

 • PawelGrabowski

  A to był taki klient wbudowany w OS X :) na samym początku przygody z macami sprobowalem i stwierdziłem ze nigdy wiecej. Teraz nie wyobrażam sobie rss bez Google reader i aplikacji reader na macu i iurzadzeniach.

 • Ja cały czas miałem RSS-y w Mail-u. Ale wymieniłem niedawno dysk na SSD i postanowiłem przy okazji zrobić system na świeżo (stary ciągnął się od Leoparda). No i oczywiście wszystko poszło …
  Do tej pory miałem Mac-a i iPhone-a więc czytałem RSS- tylko na Mac-u i Mail dawał rady. A jako, że RSS z Mail-a poszły, dowiedziałem się że Mail ma ich już nie wspierać, posiadam Safari 5.2 które też już ich nie wspiera i czekam na iPad-a 3… To zakupiłem Reeder-a :) Super programik. Teraz wiem co ludzie mieli na myśli narzekając tak na RSS w Mail-u.

 • A swoją drogą ktoś się orientuje jak zrobić by w Reeder-e było widać post jako nie przeczytany po dodaniu komentarza. Bo w Safari 5.2 klikanie przycisku RSS nic nie daje.

 • Nie widziałem aplikacji, która miałaby takie ratingi. Z drugiej jednak strony dla mnie 8euro to za drogo. A wielka szkoda, bo bym skorzystał i wreszcie usystematyzował swoje źródła informacji.

 • Apple rezygnuje z czegoś co nie miało racji bytu i dobrze. Niech zostawią RSS’y firmą trzecim lub zrobią program taki jakim powinien być.

  Swoją drogą, z Instapaper czy Read It Later typowy użytkownik nie korzystał, Reader wraz z Reading List które zaserwowało Apple otworzyło oczy wielkiej rzeszy ludzi, jak i na pewno mnóstwo osób wraz ze mną przesiadło się na rozwiązanie Apple z Instapaper.
  Nie zdziwiłbym się gdyby Apple szykowało własne innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie RSS’ów, zaczynając od pozbycia się zbędnych śmieci.

 • PirsOne

  Czytnik RSS to jak dla mnie podstawa…walkower?.. zupełnie nie rozumiem zachowania Apple-a.

 • Chętnie bym się przeniósł na jakiś czytnik RSS. Ale nie mam ( i nie zamierzam mieć)  konta na google). Jaki czytnik byscie polecili w takiej sytuacji? 

 • Paweł Kleka

  A ja chce RSS w Mail – tak mam i dalej tak chce. Nie mam ich dużo i jest mi wygodnie wszystko czytać w jednej aplikacji. Jak nie ma oficjalnie, to może jakaś wtyczka będzie…

 • Akurat Rss w safari bardzo mi odpowiada.
  Jakoś żaden rss reader nie przypadł mi do gustu.

 • Karol Kudra

  A co powiecie na Mixtaba? Mi się podoba aczkolwiek nie używałem Google Readera i nie wiem co straciłem :)?