Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Największy fanboy Apple o Nexus 7 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

MG Siegler:

With the Nexus 7, Google has, for the first time, created an Android product that I would buy for myself. And I wouldn’t have an issue recommending it to anyone else.

Jak widać ponownie, fani Apple są znacznie bardziej skorzy do doceniania produktów konkurencji, jeśli na to zasługują, niż inni fanboye.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • mef

  Do czego to doszło. Kiedyś fanboy kłócił się, który produkt jest lepszy, i dlaczego jest to jego produkt. Teraz poszło to etap dalej. Fanboy dowodzi od jakiegoś czasu, że ‚jego’ fanboye są lepsi niż inni fanboye. Ciekawe co następne…
  Są zaślepieni fanboye Apple i są Androida. Są także ci bardziej lajtowi. Znam oba typy. O czym to świadczy? O niczym, nie wyciąga się na podstawie pojedynczych przypadków wniosków dot. całej grupy użytkowników danego systemu, tak się po prostu nie robi.

  Generalizowanie, wrzucanie wszystkich do jednego garnka to bardzo zła cecha. Ekstrapolowanie własnych doświadczeń i wyciąganie na tej podstawie wniosków dotyczących ogółu też, zwłaszcza w tezie tak ocennej i mało obiektywnej,

  O czym świadczy ocena Sieglera? O tym, że mNexus 7 to w miarę niezły produkt, a nie o tym, że fanboye jednego systemu są bardziej obiektywni niż inni. Nic więcej.

 • Trochę luźniej podchodź do tego co piszę. Spięte pośladki niewskazane! ;-)

 • mef

  E tam, wcale się nie spinam. Po prostu dowodzenie, że jedna grupa fanbojów jest lepsza od drugiej…te wojenki idą już trochę zbyt daleko. A takie wpisy na pewno w łagodzeniu nastrojów nie pomagają, a i ich wartość ‚dowodowa’ jest raczej niewielka. Ot, kontynuowanie docinek, nic więcej.

  Co ciekawe, z recenzją Sieglera, choć fajnie napisaną, nie do końca się zgadzam, a sam Nexus ma dla mnie kilka wad nie do przełknięcia.

 • Jakich?

 • mef

  Głównie brak 3G. Choć rozumiem z jakich przyczyn go nie ma, głównie cena i chyba w mniejszym stopniu wspomniane w recenzji aktualizacje, to jednak tak małe urządzenie, z powodu swojej mobilności, musi dla mnie posiadać 3G.
  Drugą sprawą, choć tutaj nie jest to wadą samego Nexusa (choć na jego użyteczności się odbija), a samego systemu, jest jakość i dostępność aplikacji na tablety z Androidem. Jest lepiej niż jeszcze rok temu, ale to jeszcze nie to.

  Odwrotnie niż autor recenzji, jeśli miałbym polecać coś z Androidem, to byłby to Galaxy Nexus, a nie Nexus 7.

 • Galaxy Nexus to jednak telefon, a nie tablet.

 • mef

  No oczywiście, ale to nie nic do rzeczy. Odnosiłem się do obu recenzji pisanych przez Sieglera (jest link w jego tekście do recenzji Galaxy Nexusa) i ogólnie urządzeń z Androidem, niekoniecznie tabletów.

  Jak w telefonach z aplikacjami na Androida nie jest jeszcze imo tak źle, to w tabletach jest kiepsko.

 • To mnie zaczyna powstrzymywać przed kupnem Nexusa 7.