Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Niesamowity przeźroczysty concept iPhone’a 5

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Genialny pomysł Dakota Adneya, chociaż w pewnych sytuacjach pewnie mało użyteczny. Najbardziej podobał mi się fragment z robieniem zdjęcia, a Wam?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jak z bajki

 • Nie rozumiem jednego – ludzie płaczą, jak w monitorze się coś odbija, nawet jeśli jest to prawie niewidoczne. Ale (pół)przezroczysty ekran od lat pojawia się jako marzenie. A przecież to funkcjonalnie jedno i to samo – oprócz informacji na ekranie, widzisz częściowo to co za tobą lub za ekranem. Tak samo przeszkadza.

  Moment ze zdjęciem faktyczne efektowny, ale nie uwzględnia zmiany ogniskowej, więc raczej się nie sprawdzi w kadrowaniu.

 • Myślę, że jednak czytając tekst różnica polega na tym, że masz jednokolorowe tło, nawet jeśli coś się odbija. Ciężko jednak powiedzieć bez objerzenia tego na żywo.

  Szkoda, że firmy zajmujące się fotografią nie wkładają więcej wysiłku w innowacje w sektorze fotograficznym, podobnie jak Apple wkłada w swoje produkty …

 • MDW2

  To tylko miałoby sens przy robieniu fotek. W pozostałych przypadkach to zawsze byłby niewygodny bajer.
  Miałem już kiedyś przez kilka minut prototyp przezroczystego telefonu. Nie mogę napisać jakiej firmy, bo by mnie zabili za złamanie NDA. :) Ale na prototypie się to chyba skończyło. Podczas używania człowiek szukał jakiegoś gładkiego tła żeby móc wygodnie z tego czytać. No i cała grafika była w odcieniach szarości. To było w czasach gdy panował iPhone3G i iOS 2.x.

 • Siakiś Sony pewnie. Ktoś pamietam ze nawet taki sprzedawał.

 • MDW2

  Czyli ktoś tam NDA już złamał. :) W sumie wiadomość niewiele warta, bo i produkt był raczej ciekawostką. :)

 • Sony Ericsson Xperia Pureness zaprezentowana w listopadzie 2009 roku.

 • Przezroczyste panele świetnie sprawdzają się w filmach, ale tam realizm często przegrywa z efektownością.