Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Problemy z synchronizacją zakładek w iCloud

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Wczoraj zacząłem robić porządki w swoich bookmarkach pod Safari i niestety zauważyłem, że nie synchronizują się z iPhonem ani iPadem. Dalsze testy potwierdziły brak komunikacji pomiędzy Makiem, a iUrządzeniami, ale w końcu udało mi się to rozwiązać …

Problem okazał się banalny – moje konto na iCloud zostało utworzone po przeniesieniu konto MobileMe, które z kolei powstało jeszcze za czasów oryginalnego .Mac1. To ostatnie charakteryzowało się adresami @mac.com i przy przenosinach na MobileMe otrzymało dodatkowy alias – @me.com. Ten ostatni został naturalnie utrzymany przy iCloudzie i dotychczas, niezależnie na którą końcówkę się logowało (@mac.com czy @me.com), zawsze kończyło się w tym samym miejscu. Niestety, z niewiadomych przyczyn na Maku byłem zalogowany na @me.com, a na iUrządzeniach na @mac.com. Nie spodziewałem się, że to robi jakąkolwiek różnicę … a robi. Szybkie przelogowanie się na ładniejszy adres rozwiązało problem.

Podejrzewam, że jest to bug ze strony Apple, a nie celowe działanie. Jednocześnie nie tego się spodziewałem. Nie było to nic poważnego i w zasadzie tylko bookmarki szwankowały, ale oczekuję od nich więcej pod tym względem.

  1. Dot Mac.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.