Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pogoda na iPadzie

· Wojtek Pietrusiewicz · 15 komentarzy

Na iPadzie aplikacji pogodowych jest pod dostatkiem, czasami jednak trudno znaleźć coś naprawdę ładnego. Mniej bardzo przypadł do gustu Weather 2x – prosty UI z ładnie zaimplementowanymi gestami, które odkrywają dodatkowe informacje, jak chociażby powyższą prognozę na następne dni. Wersja na iPhone jest nawet chyba ładniejsza … Kosztuje €0.79.

Alternatywy

Najładniejszy chyba jednak pozostanie tymczasem Weather Station Pro, kosztujący €1.59. Jego bardzo czysty design wyjątkowo do mnie przemawia, a informacje na nim przedstawione są widoczne na pierwszy rzut oka ze sporej odległości.

Na moim iPadzie zalegają jeszcze dodatkowo: darmowy The Weather Channel, kosztujący €0.79 Weather HD oraz chyba wyświetlający najwięcej informacji, Weather +, który kosztuje tyle co poprzednik z listy.

A jak i jakie aplikacji wykorzystujecie Wy? Zostawiacie włączonego iPada z prognozą w docku? Dajcie znać w komentarzach.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • JZoom

  Weather Pro for iPad

 • eskobana

  nie używam żadnego bo prognozy są do kitu i tylko mnie denerwują sprawdzalność pogody jest na poziomie zerowym

 •  Polecam Celsius

 • Sprawdzałem wiele programów, zwłaszcza pod kątem trafności prognoz. Zdecydowanym faworytem jest WeatherPro (na iPone’a) i odpowiednio WeatherPro for iPad. Są to prognozy oferowane przez MeteoGroup (wszystkie z polską wersją), dla niezliczonej ilości miejscowości (nieraz dosłownie „małych dziur”). Są rzeczywiście trafne, a sam program ma bardzo ładny design i dużo szczegółowych informacji. Godny polecenia!

 • Do sprawdzania pogody wykorzystuje raczej iPhone’a, ale na iPadzie trzymam Accuweather, nawet fajny programik.

 • jikollo

  Ja ufam tylko pogodzie z pogodynka.pl, ale aplikację na iOS wypuścili słabą, więc przez Safari się „męczę”. :)

 • Andrzej Blamowski

  najczęściej się sprawdza numeryczna pogoda z ICMu: http://new.meteo.pl/
  jest stosowna appka dla iOSa i Androida – biednie wygląda, ale się przynajmniej sprawdza w przeciwieństwie do niektórych z w/w wymienionych.

 • Artur Marzec

  ja  polecam Celsius:)

 • Genowefa

  UM Meteo+

  Jedyna z aplikacji ktora sie nadaje do tego, do czego została przeznaczona. Dostajemy piekny, szczegółowy (siatka 4km) meteogram na 2 lub 4 dni z automatyczną aktualizacją gdzie mamy zaznaczone nawet godziny opadów. Dla ludzi, którzy chcą sprawdzić pogodę a nie oglądać zdjęcia na ekranie który próbuje udawać home screen Androida.

 • Genowefa

  doublepost. Gubie sie w tym systemie komentazy.

 • Łukasz Berliński

  Nie używam żadnej. Zastanawia mnie natomiast jaki wpływ na ekran ma takie długotrwałe pozostawianie włączonek aplikacji w której jednak za wiele się nie zmienia. Pamiętam jak w robocie w poprzednim iMacu „odcisnęła” mi się paleta Photoshopa.

  PS mógłbyś dodać do wersji mobilnej swojego bloga możliwość komentowania za pomocą innych kont, np. google? Z tego co pamiętam kiedyś była taka możliwość, teraz jak wchodzę przez iPhone to mam jedynie możliwość zalogowania z konta Disqus :(

 • Ja używam Celsiusa, pogody dla mojego miasta są dość przewidywalne i jeszcze nie miałem problemów, że pokazał złą pogodę. W dodatku na ekranie głównym można zobaczyć aktualną temeperaturę, co też jest dużym plusem. Design w porównaniu do Weather Station Pro jest taki sobie, ale da się przeżyć.

 • Magical Weather to dla mnie świetna kombinacja wyglądu i ilości informacji. Bardzo polecam.

 • Dokładnie. Prognoza jest aktualizowana na bieżąco więc wchodząc parę godzin później niż się sprawdzało rano dostajemy zupełnie coś innego więc o jakiejkolwiek sprawdzalności na przyszłość, nawet na następny dzień nie ma mowy. Chyba, że w/w aplikacje działają dużo lepiej niż te z którymi miałem styczność? Jak wygląda u nich sprawdzalność? Bo większość mówi o wyglądzie, funkcjonalności, itd.

 • Andrzej Blamowski

  Do zalogowania do Disqus można wykorzystać konto googlowe (i parę innych)