Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Oglądaj BBC iPlayer na iPadzie i Mac OS X w Polsce za pomocą HideIP VPN

· Wojtek Pietrusiewicz · 23 komentarze

Od dłuższego czasu szukałem jakiegoś VPNa z polecenia, abym mógł zrezygnować ze słuchania żenujących komentarzy naszych rodzimych gwiaz, w szczególności p. Borowczyka, która chyba częściej przegląda Pudelka niż uczy się o F1. BBC oczywiście prowadzi najlepsze relacje i jeśli do tego dodamy fakt, że komentatorami są m.in. Eddie Jordan, Martin Brundle, David Coulthard i inni to efekt końcowy jest chyba oczywisty …

Norbi z iPod.info.pl zaryzykował i wykupił abonament w HideIP VPN. Zdecydował się na tańszą opcję za $5.99, dzięki której ma dostęp tylko do serwerów w UK. Sam zdecydowałem się na droższy ($9.99) pakiet oferujący dodatkowo USA (i NL) — przyda się do oglądania ABC Playera.

Zakupu dokonałem dopiero dzisiaj rano i do dyspozycji dano mi 8 adresów serwerów VPN (po 4 na UK i US). Skonfigurowałem pierwszy z brzegu i udało mi się obejrzeć godzinną sesję kwalifikacyjną z dwoma przerwami — musiałem zamknąć aktualnie oglądany program dwukrotnie i wcisnąć ponownie Play. Trwało to zaledwie 3-5 sekund w obu przypadkach — do zaakceptowania.

Własne konto na HideIP VPN możecie założyć pod tym adresem: http://morid.in/hideipvpn
Jeśli skorzystacie z tego linka do dostanę z tego kilka centów rabatu przy płaceniu za kolejny miesiąc.

Przepis na uruchomienie VPNa na iPadzie:

  • Najpierw wchodzimy do Ustawień.
  • Następnie klikamy w Ogólne -> Sieć -> VPN -> Dodaj konfigurację VPN …
  • Teraz wystarczy wybrać zakładkę PPTP (1), podać IP serwera (2), którego dostaliśmy na emaila po rejestracji oraz wpisać nasz login (3) i hasło (4).

Voilá!

Przepis na uruchomienie VPNa pod Mac OS X:

1. Uruchamiamy Preferencje Systemowe i przechodzimy do moduły Network / Sieć(?).

2. Klikamy w + w dolnym lewym rogu (1), aby dodać nową konfigurację (ew. wcześniej trzeba odblokować kłódkę).

3. Ustawiamy pole Interfejs na VPN, podajemy nazwę (2) jaką chcemy (opisowa wskazana) i wciskamy Create / Utwórz (3).

4. Teraz pozostaje podać adres serwera (dostaliśmy go od HideIP VPN) i nasze konto (4). Po tym kroku wciskamy Authentication Settings (5). Reszta ustawień ustawiamy zgodnie z powyższym screenem, jeśli są inne.

5. Musimy jeszcze podać nasze hasło (6) do VPNa (ustawialiśmy go po założeniu konta w HideIP VPN) i kliknąć OK (7).

6. Wciskamy przycisk Ustawienia zaawansowane (z okna Network na wcześniejszych screenach) i koniecznie musimy zaznaczyć opcję pod numerer (8), aby wszystkie dane szły po VPNie. Akceptujemy przyciskiem OK (9).

7. Po wciśnięciu Apply / Zatwierdź w dolnym prawym rogu (wyszarzone na screenie) wystarczy kliknąć w (10) Połącz (na obrazku już się połączyłem). Możemy dodatkowo wyświetlać status połączenia w górnym pasku za pomocą checkboxu Show VPN status in menu bar.

Jak widać po powyższym screenie, udało mi się bez problemów włączyć powtórkę z dzisiejszych kwalifikacji pod Safari. Teoretycznie zatem wystarczy podłączyć kabel HDMI i też mamy obrazek na TV. :-)

P.S. Z jakiegoś powodu mam teraz problem z odtworzeniem wszelkich seriali i filmów nagranych wcześniej, ale dostępnych z poziomu iPlayera. Wszystko co jest live nadal idzie bez problemów. Dalsze testy w wolnej chwili … spróbuję przez inny server.

P.P.S. Już jest wszystko OK — wystarczyło przełączenie się na inny server.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.