Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak zainstalować iPhoto i iMovie na iPadzie pierwszej generacji

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Nowe iPhoto dla iOS, zaprezentowane razem z iPadem 3, niestety nie jest kompatybilne z tabletem Apple’a pierwszej generacji. Można to jednak obejść …

Przepis

Na początek będziemy potrzebowali dwie rzeczy:

Teraz wystarczy uruchomić ICU, przejść do zakładki Applications i wybrać opcję Add. Teraz musimy zlokalizować gdzie znajduje się wcześniej zakupione iPhoto – powinno być tam gdzie reszta iOSowych aplikacji, domyślnie w ~/Music/iTunes/Mobile Applications. Następnie wybieramy z bocznej listy naszego iPada, zaznaczamy iPhoto z listy aplikacji i klikamy w Install.

Niestety nie wszystko złoto co się świeci – przy następnej synchronizacji z iTunes, pojawi się komunikat, że iPad nie jest autoryzowany, aby używać aplikacji iPhoto. Można teraz albo wybrać Cancel co anuluje również sync, albo Don’t authorise co skończy się usunięciem jej z urządzenia. Jedyna możliwość ponownego jej przywrócenia jest ponowne wykonanie powyższych kroków po synchronizacji. Ta sama metoda również działa dla iMovie …

Źródło: AppAdvice

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wymuszona niekompatybilność, czyli zmuszanie klienta do aktualizacji sprzętu.

 • jur_me

  Poza ponownym wgrywaniu iPhoto po synchronizacji jest jeszcze jeden problem – często aplikacja się wysypuje gdy edytuje się zdjęcia.

 • Może ktoś sprawdzić, jak to działa na iPadzie1? Ciekaw jestem, czy to sztucznie wymuszona blokada, czy jednak program nie wyrabia, i zablokowali żeby zapewnić odpowiedni poziom działania.

 • mikiki92

  Mogę Ci powiedzięć że jednak program nie wyrabia, i zablokowali żeby zapewnić odpowiedni poziom działania mam iPada 1 i wgrane iMovie i prawie nie da sie z tego korzystac bo albo się tnie albo wyrzuca z aplikacji.Nie wiem jak z iPhoto bo mam 5.0.1 

 • jur_me

  Tak jak pisze mikiki92. iPhoto nie wyrabia i przy edycji, jak już pisałem, program wywala.

 • Wcale nie – skoro iPad 1G nie potrafi zapewnić optymalnego UX dla iPhoto, to Apple nie idzie na kompromisy.

 • Wiem, masz całkowitą rację, sam bym tak odpowiedział. Tylko już dawno przekonałem moją małżonkę do wymiany z ipada 1 na 3 i teraz mnie nosi od tego czekania.

  iPhoto dla iOS jest bardzo ciekawą aplikacją, brakuje mi tylko synchronizacji z makiem. Potrzebuję możliwości oceniania zdjęć zaimportowanych do maka na ipodzie, czy iphonie. Czasem mam wolną chwilę na uporządkowanie archiwum i tylko urządzenia z iOS pod ręką.