Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Xeon E5 dla kolejnej generacji Mac Pro?

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Lawrence Latif:

Boston confirmed to The INQUIRER that Xeon E5 chips have been in the channel for a few weeks now and confirmed to us that it won’t be a paper launch. We have also been shown Xeon E5 systems from other large vendors that give credence to the notion that Intel’s Xeon E5 will arrive, for real, next week.

E5 bazuje na 32nm architekturze Sandy Bridge-E z zeszłego roku. Mają od czterech (1.8-3.3GHz) do ośmiu rdzeni (1.8-3.1GHz), co może zaowocować nawet 16-rdzeniowymi Makami Pro w najdroższej wersji. Załapią się jeszcze na „early 2012” czy raczej „mid 2012”?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • E5 to kawał dobrego CPU dla zastosowań Pro. Liczę na Xeonowe E5, będzie niezła moc obliczeniowa z CPU. Liczę także na Radeon 7x topowe, przydadzą się do kopania bitcoin’ów.
  Na IB-E nie ma co liczyć w tym roku, dopiero co wyszedł SB-E. Pewnie Apple dopiero w 2013 przeskoczy na Xeonowego Haswella.

 • jikollo

  A Xeon’y na architekturze Ivy Bridge kiedy mają się pokazać?

 • Na pewno nie w tym roku imho. Ivy Bridge to tylko taki shrink, przejście na 22nm, w samej arch mało zmian. W ogóle nie wiem czy im się opłaca robić Xeonowe IB, ale pewnie zrobią.
  Dopiero Haswell to będzie nowa architektura i sporo zmian, lecz nadal 22nm.

 • jikollo

  To w takim razie ominą IB, bo „cykl wydawniczy” im się zwiększa, do update’ów co 2 lata, czyli potem ten Haswell, IMO.

 • Marucins

  Czekami i czekamy….

 • Apple raczej nie zaktualizuje Maca Pro tak samo jak iPoda Classica. Classica można zastąpić innym iPodem a Maca Pro już niemalże też!

 • Chyba nie wiesz co mówisz/piszesz

 • Myślę że wiem :-) Mac Pro gdyby nie rdzenie nie wyróżniał by się na rynku ale z tymi rdzeniami i komputerem zaczynającym się od 10 tyś dostajemy gratis stare technologie. Jeżeli chodzi o iPoda wyróżnia go pamięć ale co z tego jak Touch sprzedaje się lepiej. Apple rezygnuje z tych 2 produktów, wszystko na to wskazuje…

 •  Nie wydaje mi się żeby Apple zrezygnowało z „blaszaków”. Tak wiem jest MacBook Pro, MacMini o dość wysokich parametrach ale nie sądzę żeby profesjonaliści mogli na nich w pełni wykorzystać swoje możliwości oraz możliwości programów.

 • Test E5 http://vr-zone.com/articles/intel-xeon-e5-2690-and-e5-2660-8-core-sandy-bridge-ep-review/15122.html i tu http://www.anandtech.com/show/5553/the-xeon-e52600-dual-sandybridge-for-servers