Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Air 11″ czy 13″?

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Miłosz Bolechowski rozpisuje się bardzo obszernie na temat MacBooka Air w rozmiar 11″:

A tak, zmieniłem po prostu pozycję MacBook Air 13” na MacBook Air 11” w planie budżetowym na resztę roku, wyzbywając się wszelkich wątpliwości, jakie budził we mnie ten model od czasu premiery. 11-tka jest jak 13-tka. Tylko bardziej.

Już kilkukrotnie miałem oba modele, często w krótkich odstępach czasu pomiędzy sobą i muszę zdecydowanie przyznać palmę pierwszeństw większemu, 13″ bratu. Te 2″ robią ogromną różnicę w ergonomii pracy, tym bardziej, że 16:10 wygrywy z 16:9 każdego dnia tygodnia. Niestety, mniejszy model zawsze zmuszał mnie do wytężania wzroku i garbienia się nad nim, chociaż z pełną odpowiedzialnością potwierdzam, że w podróży jest znacznie milszym kompanem ze względu na swoje gabaryty.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Dla mnie 11tka jest ładniejsza bo taka bardziej wide 16/9, a 13tka taki „kwadraciak” względem 11tki ;). Finalnie i tak bym kupił 13tke bo 11 mimo wszystko za mały ekran. 11ka wcale nie jest taka  lekka, swoje waży. Optycznie piórko a jak wezmie się w rękę to już nie jest takim piórkiem. :)

 • Mam 13″ i według mnie jest on lepszy przy codziennym użytkowaniu niż 11″ która pewnie lepiej się sprawdzi podczas podróży. Wszystko ma swoje wady i zalety, zależy do czego dany sprzęt będzie używany.

 • Warto również mieć na uwadze krótszy czas pracy na baterii wersji 11-calowej.

 • atomjar

  Chyba nie odważyłbym się na tak małe i delikatne pudełeczko. Możliwość dodatkowej rozbudowy MBP to  moim zdaniem największy wada Air’ów.

 • W ostatnim czasie moja lepsza połowa stanęła przed zmianą MBP na coś lżejszego… długo zajęło macanie obu Air’ów…i ze względu na ekran wybór padł na 13″. 11″ do podróży zapewne jest wygodniejsza jednak wielkość ekranu nie pozwala na komfortową pracę, nie mówiąc o arkuszach numbers czy excela.

 • buba23

  hej, spędzam połowę dnia na 11 i naprawdę to wystarczy,  bateria do 5 godzin, czego chcieć więcej?? mego air 11 zabieram ze sobą wszędzie gdzie idę mieści się we wszystkim, czasem nawet się zastanawiam czy mam go w plecaku, oczy ?? hmm obraz jest wyraźny, i wzrok sie nie męczy, parametry podobne, a w porównaniu ipad ma słabsze wifi, jedyne co mnie drażni to kamera mój stary mac-book 15  ten nie unibody ma lepsza kamere, dzwiek moze nie powala  ale głośny potrafi być AIR ma być przenośny w każdym tego słowa znaczeniu a nie stacjonarny dla tego tez nie używam pokrowca , bo nie kiedy pokrowiec jest dwa razy grubszy :P ja swego okleiłem jedynie folia żeby nie zarysować, i teraz czesto ludzie zastanawiaja sie czemu mam deske ze soba, (okleina jest struktury drewna) 13 jest wielka  i nie tak przenośna co z tego ze bateria, jak wszędzie nie zabierzesz i waga , moj air 11 jest ze mna 4 miesiace i przezyl juz nie jedno raz wyskoczyl z  plecaka na kafelki troche sie powgniatal na rogach, 

 • buba23

  hej, spędzam połowę dnia na 11 i naprawdę to wystarczy,  bateria do 5 godzin, czego chcieć więcej?? mego air 11 zabieram ze sobą wszędzie gdzie idę mieści się we wszystkim, czasem nawet się zastanawiam czy mam go w plecaku, oczy ?? hmm obraz jest wyraźny, i wzrok sie nie męczy, parametry podobne, a w porównaniu ipad ma słabsze wifi, jedyne co mnie drażni to kamera mój stary mac-book 15  ten nie unibody ma lepsza kamere, dzwiek moze nie powala  ale głośny potrafi być AIR ma być przenośny w każdym tego słowa znaczeniu a nie stacjonarny dla tego tez nie używam pokrowca , bo nie kiedy pokrowiec jest dwa razy grubszy :P ja swego okleiłem jedynie folia żeby nie zarysować, i teraz czesto ludzie zastanawiaja sie czemu mam deske ze soba, (okleina jest struktury drewna) 13 jest wielka  i nie tak przenośna co z tego ze bateria, jak wszędzie nie zabierzesz i waga , moj air 11 jest ze mna 4 miesiace i przezyl juz nie jedno raz wyskoczyl z  plecaka na kafelki troche sie powgniatal na rogach, jestem 101% zadowolony, i polecam, mała wielka 11 bo nic jej nie przebija hyba ze kolejna wersja :P