Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sekrety iOS 7 (2) – iCloud tabs na iPhonie

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Korzystam z iCloud tabs regularnie odkąd pojawiły się w Mountain Lionie i iOS 6. Część osób preferuje korzystać z innych przeglądarek, ale Safari na moich komputerach jest bardzo szybkie i pobiera znacząco mniej energii niż Chromium czy Firefox, dzięki czemu mój MacBook Air potrafi pracować na baterii tyle ile pracuje. Miałem jednak problem ze znalezieniem iCloud tabs na iPhonie. No shit. Raz udało mi się do nich dotrzeć samemu, ale potem o nich zapomniałem i kilka dni temu znowu rozpocząłem ponowne poszukiwania. A to takie proste, chociaż nie do końcu intuicyjne.

Safari iOS 7 iCloud tabsNajłatwiej tę funkcję znaleźć na iPadzie, ponieważ iCloud tabs znajdują się pod stosowną ikoną na górnym pasku – druga z prawej, chmurka. Okazuje się, że aby dotrzeć do iCloud tabs na iPhonie trzeba poszperać trochę w innym miejscu. Otóż najpierw trzeba przejść do samych zakładek – robimy to ikoną w dolnym prawym rogu ekranu – a następnie przescrollować ekran do góry. Pod zakładkami znajdziemy, zgodnie ze screenem, nasze pozostałe urządzenia oraz same iCloud tabs.

Porada

Jak przewijamy treść w oknie Safari, to znikają nam wszystkie ikony, aby nie zajmować miejsca na ekranie. Aby je ponownie przywołać, wystarczy ekran przewinąć lekko do góry. Jest jednak prostsza metoda – można po prostu dotknąć miejsca gdzie powinien się znajdować pasek, na całej szerokości ekranu. Ikony pojawią się natychmiast.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • atomjar

  Ponadto przesunięcie palcem od krawędzi w lewo lub prawo przenosi nas stronę wstecz lub naprzód.

 • MDW2

  A ja szukałem tych iCloud tabs dosłownie 15 sekund. Po zainstalowaniu iOS7 akurat były tam gdzie się spodziewałem, że mogą być. :)

  Tak przy okazji. Zdjęcie, które ilustruje ten wpis przedstawia iPhone, które używasz? Masz taki zielony kolor w tle? :)

 • Wojtek

  Odnośnie ciekawych funkcji w iOS7, to wczoraj odkryłem, że jeżeli zrobi się screena czegoś w Safari, to po wejściu w Zdjęcia i kliknięciu w jakieś hiperłącze znajdujące się normalnie w danym miejscu na stronie ze screena, to otwiera się strona z tego hiperłącza jako takie Safari w aplikacji Zdjęcia. Skomplikowanie to opisałem, ale wiadomo o co chodzi.

 • Filthy_Criminal

  Skoro jesteśmy w temacie iCloud Tabs to mam pytanie. Mam Mac’ka, iPada oraz iPhone’a i z poziomu kompa i iPada widzę co Safari ma otwarte, natomiast nie widzę na tablecie i kompie tego co jest otwarte w Safari na iPhonie. Nie wiem w czym problem, przeorałem już wszystkie możliwe ustawienia, ba w przypadku kompa nie ustawiałem nic a nic – po prostu przyniosłem go do domu uruchomiłem i działało. Może macie jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

 • Wyłącz i włącz w opcjach wszędzie.

 • Filthy_Criminal

  Już znalazłem przyczynę – Prywatne Przeglądanie, w każdym razie dzięki za odpowiedź.