Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ponadprzeciętna wydajność

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Dariusz Dudziak:

Otóż smartfon z takimi parametrami budził moją nadzieję na ponadprzeciętną wydajność i płynność działania. Byłem po cichu przekonany, że wypadnie zdecydowanie lepiej od mojego Galaxy S II. Tymczasem po zainstalowaniu takiego samego zestawu aplikacji jaki mam w SGS II, Galaxy Nexus zdecydowanie zwolnił i nawet zaczął delikatnie przycinać się podczas przewijania pulpitów. Nie jest to może powód do płaczu, ale jak na tak high-endowy smartfon z najnowszym systemem, takie „efekty specjalne” nie powinny się zdarzyć.

Takiej sytuacji to spodziewałbym się przy kolejnej wersji OS najwcześniej. Widocznie to cena jaką płaci się za wolność.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Adam Gołąbiewski

  To jest chyba to co najbardziej w androidzie mnie irytuje. Chocby nie wiem, jak mocne byly podzespoly, system nie bedzie plynny

 • He. He. Było do przewidzenia. Robocikowi i cztery rdzenie nie pomogą.

 • Mateusz Pierzchała

  Zdaję sobie sprawę, że upraszczam, ale…
  Android jest oparty na Javie. To jest „matka wszystkich problemów” z wydajnością Androida…

 • Pingback: Benchmarki, a Android | blog.moridin.pl()

 • Adam Gołąbiewski

  Same aplikacje dzialaja dobrze. Problem stanowi zarzadzanie procesami, a konkretnie procesem zwiazanym z praca interfejsu uzytkownika. Ma on ten sam priorytet, co pozostale procesy i tu jest pies pogrzebany. W iOS ma on zawsze najwyzszy priorytet. Pisal o tym niedawno byly stazysta Google.

 • Radosław Szeja

  To nie jest tajemnicą, że GUI potrzebuje większą część mocy obliczeniowej przy zwykłym użytkowaniu, ale … who the hell uses Java to write OS ?! Java jest fajna w Minecraft’cie czy Falstadzie, nie w OSie. Nie znam się na inżynierii programowania systemow operacyjnych, ale używanie do tego Javy wydaje się dziwnym pomysłem. Nie bez powodu istnieje przekonanie, że Java jest wolniejsza od starego już cpp.