Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Utrudnij złodziejowi wyłączenie Find my iPhone

· Wojtek Pietrusiewicz · 16 komentarzy

Średnio kumaty złodziej wie z czym się je iOS i możliwość jego odnalezienia za pomocą funkcji Find my iPhone, która od jakiegoś czasu jest darmowa dla każdego właściciela iUrządzenia. Największy sens ma oczywiście w iPhone’ie lub iPadzie 3G, gdzie GPS potrafi z dużą precyzją wskazać gdzie znajduje się nasze urządzenie. Bardziej niż średnio kumaty złodziej będzie ponadto potrafił tą funkcję wyłączyć bez większych problemów. To właśnie między innymi dlatego mam telefon zablokowany kodem PIN. Nie dlatego, że obawiam się że moja dziewczyna przeczyta coś czego nie powinna … po prostu chodzi o bezpieczeństwo danych i zapewnienie sobie możliwości skorzystania z Find my iPhone w przypadku jego utraty.

Z dodatkową pomocą przychodzą nam Restrictions, o których pisałem niedawno w kontekście usuwania niepotrzebnych nam wbudowanych aplikacji z głównego ekranu. Otóż można w nich dodatkowo wprowadzić inne ograniczenie, które będzie wymagało od nas zatwierdzenie zmian kolejnym PINem — coś w stylu kłódki + hasła admina pod OS X.

Wystarczy wejść do Ustawień i udać się do zakładki General / Ogólne. Tam przechodzimy do Restrictions, podajemy nowy PIN, włączamy je i scrollujemy w dół do pozycji Location. Teraz wystarczy uruchomić Don’t Allow Changes, aby zablokować możliwość wyłączenia funkcji lokalizacyjnych bez potwierdzenia tego naszym hasłem. Tutaj zaleca się oczywiście skorzystanie z odmiennego PINu niż ten do odblokowania telefonu. Jest to na tyle rzadko wykorzystywana funkcja, że nie powinno to powodować kłopotów … tylko nie zapomnijcie go!

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Utrudnij złodziejowi wyłączenie Find my iPhone | Makowe ABC()

 • Jak byś nie wiedział, to w ios jest język polski, bo jak widać, ty go nie używasz. A, że jesteśmy na polskiej stronce to wypada używać właśnie tego języka, nie uważasz ? W końcu nie każdy zna angielski.

 • Dziękuję za zwrócenie mi uwagi. Nie zauważyłem, że używam j.ang.

 • Julia Diatczyk

  A czy pełny reset telefonu nie kasuje wszystkie PINy, GPSy itp?

 • Anonim

  język angielki którego używa Wojtek jest tak prosty, że nawet tłumacz googlowy sobie z nim radzi – polecam :)

 • Anonim

  Oj bug, zauważ ze trzeba tez zablokować Accounts, bo bez tego wystarczy wejsc do iCloud mail i zrobic „delete account”.

 • Fakt, jak się tego nie zablokuje to konto można skasować i tyle było z naszego FindMy.

  Wojtek dzięki za poradę. Już sobie wszystko ustawiłem.

 • Anonim

  Po zablokowaniu kont tracimy łatwy dostęp do zarządzania iCloud i twitter

 • Piotr Tobolski

  coś za coś

 • Ja mimo że nie znam english perfect to wolę w angielskim mieć menu-jest tak oryginalniej i fajniej.

 • Dokładnie, jeśli złodziej ma dostęp do Ustawień, to żadne restrykcje nie pomogą. Wystarczy, że zresetuje telefon do ustawień fabrycznych i skonfiguruje go na nowo.

  Po każdym resecie ustawień iPhone musi zostać aktywowany przez Apple, aby można było zacząć z niego korzystać, bez dostępu do internetu nie uruchomi się.Technicznie nie ma więc najmniejszych przeszkód, aby Apple w swojej bazie aktywacji miało pole „czySkradziony”. Gdy zgubimy telefon wystarczyłoby, aby aktywacja nie była możliwa i aby wyświetlił komunikat: „telefon jest zablokowany skontaktuj się z właścicielem”.

 • po zablokowaniu Locations nie mozna ustawic w Przypomnieniach, zeby przypominalo po lokalizacji – przelacznik jest szary, mimo ze w Restrictions lokalizacja dla Przypomnien jest na ON ;/

 • Jakub Nietrzeba

  Czy wyjęcie karty SIM nie spowoduje wyłączenie wszelkich usług lokalizacyjnych? Czy FindMyPhone nie działa z wykorzystaniem pakietu danych? Wystarczy po kradzieży wyjąć kartę SIM, a wszystkie zabezpieczenia na nic. Jeśli ktoś zgubi telefon, to się odnajdzie. Skradziony = stracony.

 • Rafał O

  to po co te Fajnd maj ajfony, skoro wystarczy tak banalna czynność jak wyjęcie SIM’a? To pierwsza rzecz, którą zrobi złodziej. A tu się żadne PINy na nic zdadzą….

 • kutsu

  Polecam dobry artykuł z instrukcją jak wyłączyć funkcję find my iphone http://wortale.net/tech,ac99/hardware,ac155/jak-wylaczyc-funkcje-find-my-iphone,97