Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pozostawiamy alerty iOS, ale wyłączamy je w iCal

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Jeśli w domu mamy urządzenia z iOS, które przypominają nam o naszych wpisach do iCal oraz o Reminders, to kolejne wykakujące okna pod OS X wraz z ostrzeżeniami dźwiękowymi mogą przyprawiać o palpitację serca. A jak ma się iPhone’a, iPada i nie daj boże jeszcze iPoda to kakofonia dźwięków może wpędzić nas do psychiatry. Można po prostu wyłączyć synchronizację kalendarzy pod OS X, ale to też nie jest rozwiązanie — zdecydowanie najłatwiej polegać na telefonie, a na komputerze jedynie wyłączyć powiadomienia.

Wystarczy udać się do preferencji w iCalu, przejść do zakładki Zaawansowane i zaznaczyć opcję Turn off all alerts / Wyłącz wszystkie powiadomienia (?).

Voilá!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Krzysztof Janiczek

  Proste rozwiązania są zawsze najlepsze.

 • Mariusz Wlodarczyk

  Spotkałem się już z opinią, że na MakoweABC pojawiają się często oczywiste porady. Czasem wręcz idiotycznie oczywiste. Ten kto tak uważa zapewne sprowadziłby ten wpis do czegoś takiego: „Aby nie dostawać powiadomień, wyłącz powiadomienia.”. No i faktycznie miałby rację. Brzmi to jak poradnik Kasi Cichopek. :) Ale kurcze… to działa. :) Ja chcę takie rzeczy czytać. Niby jest to banalna i oczywista porada ale faktycznie wkurzały mnie powiadomienia w iCal, które przychodziły mi też na iPhone. Jakoś nigdy nie wpadłem na to żeby coś z tym zrobić, poszukać możliwości wyłączenia ich w iCal. Po prostu wydawało mi się to oczywiste, że muszą się te powiadomienia pojawiać skoro sam je tam dodaję.
  Dzięki tej oczywistej poradzie jedna rzecz w życiu przestała mnie wkurzać. :) Dzięki!

 • Wiesz … nie każdy jest guru. Sporo czytelników to kompletne laiki rozpoczynające przygodę z OS X. Do tych osób też muszę kierować wpisy – nie może być tylko o najbardziej zaawansowanych rzeczach.

  Dzięki. :)

 • Krzysztof Janiczek

  Ale zdarza się że i „starzy wyjadacze” nie wiedzą o takich rzeczach. I Szczerze to warto zamieszczać takie tipy bo sporo ludzi, zwłaszcza tych mniej obeznanych z nowym OS, może na tym skorzystać.