Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Poradnik: Zdjęcia i linki załączone do podcastu

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

iTunes artwork w nowym oknie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy dlaczego hostujemy Nadgryzionych w formacie m4a zamiast mp3, a powody są proste — dodatkowe możliwości niedostępne dla tradycyjnego standardu.

Mp3 oferuje tylko i wyłącznie możliwość wysłania w świat dźwięku, a my lubimy dzielić się również linkami oraz zdjęciami na tematy, o których rozmawiamy. Tak, nawet linkami, chociaż akurat w dwóch ostatnich podcastach żadnych nie wklejałem.

Jesteśmy w końcu podcastem o tematyce Apple’owej i być może byłyby szanse na większą publikę, gdybyśmy przeszli na mp3, jednak liczby na to nie wskazują. Jeden z odcinków wyszedł w tym formacie i statystyki nie różniły się zupełnie od innych.

Przepis na interaktywne treści w iTunes

Zależnie od urządzenia z jakiego korzystacie, treści zdjęciowe i linki będą się wyświetlały w zaimplementowany sposób, ale pokażę jak to wygląda w iTunes.

W dolnym prawym rogu iTunes należy uruchomić okno Now Playing, gdzie wyświetla się między innymi artwork, czyli na przykład okładki płyt, które w danej chwili słuchamy. Kliknięcie w zawartość (od iTunes 10) otwiera artwork w osobnym oknie z kolei, wraz z paskiem sterowania w stylu QuickTime X.

Rozdziały i spis treści każdego podcastu będzie sugerował kiedy pojawi się jakieś zdjęcie lub link w tym miejscu. Ten ostatni wyświetla się jako napis na środku okna i jego kliknięcie otwiera odnośnik w przeglądarce WWW.

Pytania?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Czy naprawdę nie ma skrótu klawiaturowego do tego okna?

 • Nie znam niestety.

 • Hubi

  A może jakiś tutorial by sie kiedys pokazał, albo byście opowiedzieli jak to robicie?
  Może być nawet fajny temat do iMagazine, bo ja osobiście np. od bardzo dawna chcialem prowadzić pewien podcast, ale jakoś nigdy sie nie przemogłem, ale chetnie bym sie dowiedział jak to działa, a inni czytelnicy może tez by sie zainteresowali. Jak uwazacie.

 • fajne zdjęcie. 6×6? ;)

 • Obecnie przechodzę informacyjny „brain overload”, więc wybacz:

  Twoje zdjęcie przecież? :-)

 • moje, moje :)