Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Poradnik: Zdjęcia i linki załączone do podcastu

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

iTunes artwork w nowym oknie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy dlaczego hostujemy Nadgryzionych w formacie m4a zamiast mp3, a powody są proste — dodatkowe możliwości niedostępne dla tradycyjnego standardu.

Mp3 oferuje tylko i wyłącznie możliwość wysłania w świat dźwięku, a my lubimy dzielić się również linkami oraz zdjęciami na tematy, o których rozmawiamy. Tak, nawet linkami, chociaż akurat w dwóch ostatnich podcastach żadnych nie wklejałem.

Jesteśmy w końcu podcastem o tematyce Apple’owej i być może byłyby szanse na większą publikę, gdybyśmy przeszli na mp3, jednak liczby na to nie wskazują. Jeden z odcinków wyszedł w tym formacie i statystyki nie różniły się zupełnie od innych.

Przepis na interaktywne treści w iTunes

Zależnie od urządzenia z jakiego korzystacie, treści zdjęciowe i linki będą się wyświetlały w zaimplementowany sposób, ale pokażę jak to wygląda w iTunes.

W dolnym prawym rogu iTunes należy uruchomić okno Now Playing, gdzie wyświetla się między innymi artwork, czyli na przykład okładki płyt, które w danej chwili słuchamy. Kliknięcie w zawartość (od iTunes 10) otwiera artwork w osobnym oknie z kolei, wraz z paskiem sterowania w stylu QuickTime X.

Rozdziały i spis treści każdego podcastu będzie sugerował kiedy pojawi się jakieś zdjęcie lub link w tym miejscu. Ten ostatni wyświetla się jako napis na środku okna i jego kliknięcie otwiera odnośnik w przeglądarce WWW.

Pytania?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.