Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Lion wolno działa? Sprawdźcie Spotlight.

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Zaraz po zainstalowaniu Liona przez jakiś czas Spotlight będzie indeksował dyski twardy i to pomimo, że ta czynność była wcześniej wykonana pod Snow Leopardem. W ustawieniach Spotlighta można dodatkowo wykluczyć dyski, których nie chcemy, aby system indeksował, na przykład podłączony zewnętrzny dysk, który jest klonem systemowego. W moim przypadku niestety po instalacji Liona wkradł się jakiś bug i lista została zapełniona dyskami Macintosh HD oraz zewnętrznym dyskiem z archiwalnymi śmieciami.

Na szczęście rozwiązanie jest banalnie proste — wystarczy do powyższej listy dodać odpowiedni dysk i ewenetualnie wykasować te które są niepotrzebne. Wystarczy podświetlnić odpowiednią pozycję i wcisnąć minus lub plus i wybrać dysk z okna.

Przypominam też, że indeksowanie trochę trwa i bardzo obciąża system, szczególnie na wolniejszych komputerach. Najlepiej dajcie mu spokojnie zakończyć prace.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • ja bym tylko chcial Exposé zeby wrucilo bo to co teraz jest to jakas kpina !

 • Mission Control wymiata. :)

 • Anonim

  przecież MC to Expose tylko bardziej :)

 • U mnie mieli i mieli. Mam nadzieję, że też przez to crash’uje mi się niemal wszystko. Np. otwieram pdf’a, trzy palce w bok = crash… TotalFinder – perman crash co jakiś krótki czas ( pewnie Spootlight go zabija :/ ). Poza tym, tak samo mnie zachwyca. co i rozczarowuje Lion, ale o tym gdzie indziej napisze ( nie ten temat ;) ).

 • Total Finder działa okej, wczoraj zaktualizowałem go do wersji 1.2.1 cena 18$ 

 • Ja jestem zadowolony Lionem. Niesamowicie szybki i lekki. Spotlight faktycznie mieli, ale najlepiej zostawić na noc by sobie spokojnie zrobił co musi ;)

 • Również jestem zadowolony z Liona ;) Wszystko szybko, ładnie, płynnie. Na początku tak że system strasznie był zwolniony i mój MacBook się gotował :D ale Spotlight zaindeksował to co miał zaindeksować i teraz jest wszystko OK.

 • fakt, brakuje mi Exposé
  teraz jest Exposé tylko do podglądu okien otwartego programu, nie to co kiedyś