Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zrób Hackintosha z Mac Pro (early-2009)

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Ars Technica mnie wczoraj zaskoczyła artykułem jak hackiem EFI zapewnić sobie upgrade Maka Pro z 2009 roku do specyfikacji z 2010. Różnica w specyfikacji technicznej jest spora — modele z 2010 roku mają przede wszystkim nowe sześciordzeniowe Xeony z serii Westmere, ale również audio po MDP i wyższą częstotliwość taktowania RAMu.

Nawet jeśli nie macie w planach wymiany procesora na nowsze Xeony to można przynajmniej skorzystać z 1333 MHz dla pamięci zamiast 1066 — różnica pewnie nie będzie duża, ale jeśli w planach macie rozszerzenie RAMu to czemu nie zainwestować od razu ciut więcej?

W dużym skrócie nowy firmware powoduje, że Mac Pro podaje się jako MacPro5,1 zamiast 4,1. Ponieważ chipset i sockety są takie same to podzespoły stają się kompatybilne. Własnoręczna wymiana procesorów oczywiście anuluje gwarancję, więc sprawdźcie czy jeszcze macie Apple Care / ORO. Płyty instalacyjne z modelu 2009 nie będą niestety działały jeśli stanie się najgorsze i będziecie potrzebowali przeprowadzić reinstalację — warto poszukać płyt z zeszłorocznej edycji lub zapewnić sobie dobry obraz, z którego możecie restore’a zrobić.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.