Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowe zabawki od @SamsungPolska [video]

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Samsung Polska niedawno pojawił się dosyć głośno na Twitterze i rozdawał mnóstwo różnych ciekawych rzeczy. Udało załapać się na kilka ciekawych zabawek, z którymi dotychczas nie miałem żadnej styczności. Zresztą świetnie się złożyło, bo dopiero co oddałem Fuji X100, a NX10 ma zbliżoną filozofię bez otoczki retro — matryca APS-C o rozdzielczości 15 megapikseli i dwa ciekawe obiektywy typu pancake: 20 i 30mm (odpowiednio 35 i 45mm po przeliczeniu na pełną klatkę).

Dodatkowo załapałem się jeszcze na kamerę o wdzięcznej nazwie Q10BP, w której zupełnym przypadkiem odkryłem funkcję tworzenia filmów poklatkowych — całkowicie automatycznie! Szkoda tylko, że bateria trzyma tak krótko … wystarczyło zaledwie na jakieś dwie godziny.

Time lapse

Nie miałem czasu na nic ambitniejszego niestety, więc włożyłem kamerę do samochodu podczas kręcenia się po mieście (no pun intended), a potem na zamontowałem ją na balkonie i wyszło z tego coś takiego:

Montaż też na szybko — niestety nie miałem czasu pobawić się z tym dłużej. Potraktujcie to jako przykład działania tej funkcji.

Zabawki

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.