Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Automatyczne kasowanie ZIPów po rozpakowaniu

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Natknąłem się na bardzo fajne ustawienie, o którym dotychczas nie wiedziałem przeglądając RSSy. Lex Friedman opisał jak włączyć automatyczne kasowanie się ZIPów po ich rozpakowaniu — czynność którą dotychczas wykonywałem ręcznie po każdym rozpakowaniu.

Sekretem jest znalezienie Archive Utility, które rezyduje głęboko ukryty w /System/Library/CoreServices. Po jego uruchomieniu i przejściu do preferencji otrzymamy panel następujących opcji:

Mnie konkretnie interesowała zaznaczona na czerwono opcja. Na screenshocie przestawiłem ją w interesujący mnie tryb — automatyczne kasowanie ZIPa po rozpakowaniu archiwum. Mamy też opcję domyślnie rozpakowywać wszystkie archiwa na przykład na biurko czy też kasowanie oryginałów po spakowaniu kilku plików.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Unarchiver lepszy, ma tą samą funkcję a dodatkowo obsługuje multum innych rodzai archiwów http://cl.ly/3X090u010110013g0X0h ale dzięki za tip’a

  • Anonim

     W polskiej wersji systemu 10.6.7 nazywa to się Narzędzie archiwizująceNarzędzie archiwizujące

  • A jaka jest różnica między „skompresowane archiwum”, „zwykłe archiwum” i „archiwum Zip”?

  • Takich feature’ów bajerów jest parę. O ile pamiętam jest też coś do procesorów, ale ja z tego nie korzystam. Co ciekawe funkcja ta jest 32 bitowa, co oznacza, że będzie przepisana :).
    @Jarek Skłodowski +1

  • No właśnie też się zastanawiałem, ale nie miałem jeszcze czasu zbadać tematu.