Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Socialcam — instagram dla video

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Nowy projekt Justin.tv, zwany Socialcam, to nic innego jak Instagram dla video. Nawet sam układ aplikacji jest bardzo zbliżony — na dole mamy zakładki, które pokazują (od lewej do prawej) feed naszych znajomych, nasze filmy, możliwość nagrania kolejnego, listę znajomych i ustawienia. Do samej aplikacji logujemy się za pomocą naszego konta Facebookowego — fajnie dla tych, którzy mają już konto … gorzej dla tych co wytrzymują ciśnienie społeczeństwa.

Całość jest banalnie prosta w obsłudze i taki też był chyba zamiar, a zdecydowanie najlepszym aspektem jest prędkość uploadowania naszego filmu w świat — w moim przypadku trwało to zaledwie kilka sekund, w tle, podczas gdy wpisywałem tytuł. Jest też oczywiście możliwość współdzielenia się filmem poprzez FB, Twitter, email, itp. jak i tagowanie naszych znajomych występujących na „małym” ekranie, zostawianiem komentarzy i tak dalej …

Ciężko mi na razie sprecyzować do czego wykorzystywałbym ten produkt, bo jakby nie patrzeć mało kręcę materiałów video … ale pewnie do relacji z premier Apple’a nadawałby się idealnie. Nie znalazłem jeszcze możliwości zaimportowania wcześniej nagranego filmu z rolki aparatu, a szkoda, bo lubię mieć dostęp do oryginału.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.