Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Benchmarki MacBooków Pro (early-2011)

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Primate Labs już opublikowali wyniki swojego Geekbencha dla nowych procesorów w MacBookach Pro. Zaczyna robić się niewiarygodnie szybko!

Pamiętajmy, że to test tylko i wyłącznie procesora i pamięci — dysk i grafika nie odgrywają tutaj większej roli. Do całościowego testu lepszy jest Macworldowy SpeedMark.

Powiem krótko … jeśli mobilne Sandy Bridge wykazują takie wyniki, to strach się bać co pokażą wersje desktopowe!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Cyferki są fajne ale w realnych, codziennych zastosowaniach przez większość czasu będziesz wykorzystywał 10% mocy CPU ;)
  Jak dla mnie, poza Thunderbolt, który jest naprawdę rewelacyjny, Apple nie pokazało nic ciekawego w nowych MBP.
  Nie ma IPS, nie ma hi-res antiglare w 13″, nie ma SSD w standardzie i nadal montowany jest ciężki i niepotrzebny napęd DVD.

 • Paweł

  Nie wiem czy Moridin będzie wykorzystywał 10% mocy, może tak, ja na pewno więcej, bo chcę obrabiać fotki nie tylko na iMacu 27″ ale też na nowym lapku 17″. Sam rendering RAWów przy przeglądaniu w Lightroomie znacznie przyspieszy na nowym procku, nie mówiąc już o innych rzeczach i filtrach w PS. Fakt, że Apple zrobiło tylko odświeżenie a nie zupełnie nowe modele. Brak SSD, niestety nadal będzie powodował mułowatość, lecz zawsze taki dysk można kupić i wstawić. Thunderbolt może i fajne, ale zanim jakieś zewnętrzne dyski będą dostępne i w miarę przystępnej cenie, to 6-12 miesięcy minie. W tym czasie jest już sporo na USB 3.0, które są dużo tańsze. W dodatku te dyski na pewno będą droższe, gdzie 2TB na USB 3.0 będzie po 300 zł to na Thunderbolda z 550 zł. Tak jak teraz dużo droższe są WD Studio na FIreWire 800. Chociaż mam cichą nadzieję, że tak nie będzie i będzie to standard.

 • No no Lightroom wykorzystuje rdzenie i generowanie podglądów jak i eksport przyśpieszy. Nie wspomnę nawet o przetwarzaniu materiałów video w FCP. :)

 • Na wiosnę będzie już oferta Lacie i Promise.

 • Arrasb

  Gdzie Final Cut wykorzystuje wiecej niz 1 rdzen/2 watki???
  Chciałbym to zobaczyc, bo zadne stanowisko na którym moja firma pracuje /Mac Pro+FCS / nie wykazuje Twoich rewelacji.

 • Ale nie chodzi o to czy wykorzystuje czy nie – CPU ma TurboBoost i na pewno będzie szybszy i7 2.7 -> 3.x GHz niż mobilny C2D 2.13 GHz.

 • psych0l

  Ten dysk Lacie to bedzie kosztowac krocie ;) tam sa 2 dyski najnowsze SSD intela 250GB ktore osobno kosztuja po 579$ od sztuki wiec mysle ze cena 4000zl za dysk 500GB bedzie najodpowiedniejsza ;) A Promise to ciekaw jestem ile bedzie kosztowac mam nadzieje ze nie wiecej niz 10k zlotych za ta 6 kieszeniowa macierz 12TB.

 • Wie ktoś może dlaczego jest taka różnica pomiędzy 17″ i7 2.2 (drugi od góry) i 15″ i7 2.3 (trzeci)?

 • psych0l

  Nie ma takiej roznicy wcale, na forum MC testowali MacBook Pro 15 2.3 Ghz i mial 10920 punktow w Geekbench. To sa usrednione statystyki malo osob kupuje 17 wiec i malo osob moglo te statystyki popsuc ;)

 • Sztuka dla sztuki.
  Mnie jara tylko Tunderbolt, ale nie na tyle, zeby swojego 15″ MBP early 2010 wymieniac na 2011.