Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Benchmarki iMaków mid-2011 — jest szybko!

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Grzebałem dzisiaj necie w poszukiwaniu benchmarków najnowszych iMaków mid-2011. Co jak co, ale powinny powalać, szczególnie patrząc na zyski jakie zaliczyły najnowsze MacBooki Pro. Na powyższej tabelce możecie zobaczyć zestawienie procesorów w najnowszych modelach. Najbardziej interesujące są kolumny Core/Threads oraz Max Turbo — ta ostatnia wartość to prędkość procesora gdy nie są wykorzystywane wszystkie rdzenie.

Kolejna tabela podsumowuje wyniki w czterech kategoriach. Jak widać, różnice pomiędzy najtańszym, a najdroższym nie są powalające, ale momentami dosyć znaczne. Z tego co wiem, żaden z powyższych nie ma dysku SSD.

Te same testy przeprowadzone na modelach z 2010 roku. Poniekąd można też sobie przyrównać do modeli 2009 jak mniej więcej orientujecie się o ile są wolniejsze. Polecam porównanie sobie wyników pomiędzy tymi dwoma tabelami. Pamiętajcie, że patrząc po benchmarkach warto zerknąć na te testy, które są zbliżone do czynności, które sami wykonujecie. Co z tego, że kupicie najdroższy model, jeśli wykorzystujecie go jedynie do WWW.

Poniżej wykresy powyższych testów. Zestawione są modele 2011 ze starszymi z 2010 roku:

Źródło: Forum MacRumors

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Anonim

  A jak sie to prezentuje w porownaniu do nowych MacBookow Pro wiesz moze?

 • Nie mam najmniejszego pojęcia, ale niedługo zapewne pojawi się Speedmark od Macworld i Geekbench od Primate Labs.

 • Anonim

  Dziwne byłoby gdyby miał pojawić się i to wolniejszy od poprzednika ;)
  Tak czy siak nie interesuje meni szybkość a wady jakie miał poprzednik czy tym razem Apple zrobił porządek – bo od 2009 jest tylko gorzej.

 • Co masz na myśli konkretnie?

 • Anonim

  plamy, zła konstrukcja – kurz zawiewany pod szybę/matryce to są najgorsze dodajmy do tego politykę Apple związaną z bad/hot pixelami :(
  Dodatkowo najwyższy czas zostawić ekrany z połyskiem i wprowadzać matowe.

 • Mam nadzieję, że po dodatkowym uszczelnieniu przez serwis iSource ten problem mam już za sobą.

  Nawet Eizo (poza serią CG) nie ma lepszych warunków co do pikseli. A umówmy się, że matryca w iMakach do drogich nie należy.

  Zgadzam się w pełni.