Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Symbole nowych MacBooków Pro

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Zostały odkryte nowe symbole MacBooków Pro, modeli od dawna oczekiwanych, wyposażonych najprawdopodobniej w Intel Core i5 i i7. Są opisane jako modele „dobre”, „lepsze” oraz „najlepsze”. Ceny sugerują, że chodzi o trzy wersje 15″ oraz jedną 17″. Wygląda rownież na to że ceny MacBooków Pro ulegną zmianie — podstawowy model będzie droższy o $100 ($1,799), topowy 15″ ciut tańszy ($2,199), a siedemnastka spadnie o całe $200 do $2,299. Model pośredni pozostanie niezmieniony ($1,999).

Apple ma bardzo napięty kalendarz ze wszystkimi zapowiedziami w tym roku — od iPad i iPhone poprzez nowy SDK, nowe MacBooki Pro oraz również oczekiwany MacBook Air. Zastanawiam się czy przypadkiem ten ostatni nie jest odkładany w czasie ze względu na iPada, pomimo że cenowo nie jest konkurencyjny. W każdym razie będzie to bardzo napięty rok dla Apple i mam tylko nadzieję, że wzorem firm motoryzacyjnych nie ucierpi na tym jakość. Sam nadal wyczekuję chociażby iLife ’10.

(ź) Electronista

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Paweł

  Te MacBooki to już tyle razy miały być prezentowane w tym roku, że nie zliczę. Mówiło się o przełomie 2009/2010. Sam czekam na nowego MacBook Pro 17″, żeby przesiąść się z 15″. Na iLife 10 też wyczekuję, ale żadnych zapowiedzi nie ma.

 • Paweł

  No i w końcu! Są już nowe MacBooki PRO na stronach Apple. Nowe procesory, nowe karty graficzne, i wydłużony czas pracy na baterii.

 • Wyglada na to ze rownież będzie konwerter MDP -> HDMI od Apple. Sporo ludzi jednak zawiedzionych ze 13-tki są bez chociaż i3. A ja w pracy siedzę … Pełne zestawienie już wieczorem. :)

 • Paweł

  To, że one będą od Apple, to akurat dla mnie nie jest zaletą. Kupiłem taką przejściówkę za 32 zł a od Apple zapłacę 199 zł.
  Ogromną zaletą natomiast byłoby gdyby wpakowali sygnał audio razem z video przez MDP. Wtedy odpadałaby konieczność podłączania dodatkowego kabla z dźwiękiem.

  BTW. Czy jest jakiś sposób żeby przesyłać dźwięk 5+1? Czy Apple na razie zatrzymało się w dobie dźwięku stereo?
  Pytam, bo właśnie leci do mnie Mac Mini którego mam zamiar używać jako media center.

 • Output Dolby 5.1 jest możliwy po ustawieniu odpowiednich preferencji np. w DVD Player (który to potrafi przenieść). Konieczne jest podłączenie się pod amplituner który potrafi zdekodować 5.1, obowiązkowo kablem optycznym (TOSLINK z końcówkami mini-jack). Gniazdo mini jack w Makach jest dwu funkcyjne.