Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5 czy wersja CDMA?

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

O nowych zdjęciach rzekomego iPhone 5 pewnie czytaliście już na wszystkich innych blogach. Film na YouTube pojawił się dzięki GlobalDirectParts i niedługo później został usunięty na polecenie działu prawniczego Apple. Ten ostatni fakt zmienia postać rzeczy i nadaje przeciekowi wiarygodności. A może zwyczajnie chodziło o nie pokazywanie szczegółowego wnętrza modelu 4 bez zgody Apple? Skoro nie spodobało im się logo Applemanii …

Jak widać na powyższych zdjęciach, widoczne różnice są przede wszystkim na ramce obudowy. Czarne elementy łączące znajdują się w innych miejscach (są teraz cztery zamiast trzech) co może sugerować trzy rzeczy: modyfikacja istniejącego designu celem poprawy jakości, nowa antena przeznaczona dla CDMA1 lub nowy chipset obsługujący jednocześnie GSM/UMTS i CDMA. Slot na kartę SIM jest jedynym przesłaniem przeciwko wersji CDMA, która nie korzysta z nich w ogóle. Nie wiemy jednak czy to nie jest prototyp i czy nie została tam z „lenistwa”. Zakładając jednak, że nawet modele testowe Apple są dopracowane do ostatniego szczegółu to prędzej postawiłbym na to, że jest to iPhone 5 lub wersja z dwuradiowa. A może LTE/UMTS?

Niezależnie od powyższego, od początku sądziłem, że iPhone 5 będzie delikatnym upgradem obecnego modelu — podobnie jak modele 3G i 3GS — i nadal podtrzymuję tą tezę. To wnętrze się zmieni.

A Wy co obstawiacie?

  1. Verizon iPhone, o którym mówi się od paru lat.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.