Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Płyn do okien niszczy ekrany iPadów wg. OS X Daily

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Can I clean the iPad screen with Windex?
No, for the love of Apple please do NOT use Windex or window cleaners! This includes rubbing alcohol, nail polish remover, and the like. The chemicals in window cleaners and these products can damage the oleophobic screen coating and actually make the iPad screen less responsive to touch over time. Not worth it, do not use chemical cleaners!

OS X Daily

Spokojnie czytałem sobie dzisiejsze RSSy, gdy nagle powyższy akapit pojawił się w zasięgu mego wzroku. Autor twierdzi, iż mycie ekranu iPada płynem do szyb (taki z alkoholem, itp. np. Ajax, Cillit, Pan Mięśniak …) niszczy oleophobic coating, czyli powłokę na ekranach urządzeń z iOS, obecną od czasów iPhone 3GS. To jestem w stanie zrozumieć — naturalnym wydaje się, że alkohol może ją zmywać, podobnie jak to ma miejsce na przykład na filtrach do obiektywów czy też na nich samych.

Dalej jednak twierdzi, że z tego powodu ekran iPada będzie mnie wrażliwy na dotyk z czasem. Przecież to jest kompletny bullshit! Alkohol nie rozpuści ani nie zniszczy samego szkła, a tym bardziej ekranu dotykowego znajdującego się pod nim. Skąd ludzie coś takiego wymyślają?!

A może to ja czegoś nie łapię?!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.