Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Siły Powietrzne USA chcą kupić 18 tys. iPadów

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Bob Brewin:

AMC said in a notice posted on the Federal Business Opportunities website Thursday that it planned to buy „a minimum of 63 and a maximum of 18,000, iPad 2, Brand Name or Equal devices” for the crews that fly cargo aircraft such as the C-5 Galaxy and C-17 Globemaster. Lt. Col. Glen Roberts, AMC public affairs director, said the command „is looking for a tablet device, not necessarily an iPad.”

Zwracam od razu na wstępie uwagę na fakt, że szukają „tabletu, niekoniecznie iPada.” Biorąc jednak pod uwagę otwarty charakter konkurencyjnych produktów z Androidem na pokładzie, sądzę że wojsko może uznać ofertę Apple za bezpieczniejszą. Niemniej jednak, iOS jeszcze nie otrzymał certyfikacji NIST1. Największą zaletą wyposażenia pilotów w tablety to możliwość rezygnacji z wielu kilogramów grubych i ciężkich podręczników, które muszą być obecne w kabinie samolotu, co dokładnie tłumaczy Marcin Kamiński:

Drukowanie każdego miesiąca blisko 32 kilogramów papieru na jeden samolot nie jest ekonomiczne, a sortowanie i aktualizowanie dokumentów wymaga pracy dodatkowych osób. Nie bez znaczenia jest także ciężar papierowych książek załogi – za sprawą lekkich tabletów armia może zaoszczędzić nawet 1,2 miliona dolarów rocznie na paliwie lotniczym.

Komercyjne linie lotnicze już wykorzystują iPady podczas lotu — zastanawia mnie jednak jak zabezpieczają się na wypadek uszkodzenia tabletu? Drugim? Trzema? Papier ma tą zaletę, że nie wymaga zasilania i ani nie psuje się …

  1. National Institute of Standards and Technology.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.