Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowe obiektywy Canon: 70-300mm f/4-5.6L IS, 8-15mm f/4L, 300mm f/2.8 L IS, 400mm f/2.8L IS, 500mm F/4L IS i 600mm F/4L IS

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Oprócz nowego amatorskiego body w postaci 60D, Canon dzisiaj również ogłosił nowe szkła. W większości są to nowe wersje starych hitów.

Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Szkło jest dosyć ciemne, ale ma przyzwoity zakres, najnowszą stabilizację i zapewne wysoką jakość (w tym wykonania). Dodatkowo jest wodoodporny co zazwyczaj mocno zwiększa żywotność obiektywów. Minimalna odległość ostrzenia to 1.2m. Szkoda tylko, że przysłona jest wykonana jedynie z ośmiu listków.

Więcej informacji: DPReview

Canon EF 8-15mm f/4L USM fisheye

Ciekawa propozycja dla ludzi lubiących nietypowy kąt patrzenia. Jest to pierwsze rybie oko na świecie, które ma dwa tryby nanoszenia światła na matrycę: circular i full frame, czyli umożliwia kadrowanie okrągłe (z czarnymi brzegami) jak i wypełniające całą klatkę. Te cechy ujawniają się oczywiście na pełnoklatkowej matrycy. Poza tym mamy stałe światło i konstrukcyjną klasę L wraz z wodoodpornością.

Więcej informacji: DPReview

Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM & EF 400mm f/2.8L IS II USM

Oba obiektywy zostały przeprojektowane optycznie, są lżejsze dzięki zastosowaniu między innymi tytanu oraz naturalnie wodoodporne. Dodano nowe tryby stabilizacji: jeden aktywuje się tylko podczas rejestrowania zdjęcia, a drugi przeznaczony jest do kręcenia filmów. Profesjonaliści na pewno docenią nowe zabawki.

Więcej informacji: DPReview

Canon EF 500mm F/4L IS II USM & 600mm F/4L IS II USM

Ostatnie dwie pozycje na dzisiejszym menu jeszcze nie zostały pokazane światu, ale Canon ogłosił prace nad nimi. Będą całkowicie przeprojektowane optycznie, a reszta nowości będzie podobna, jeśli nie identyczna co przy wyżej wymienionych modelach 30o i 400mm.

Więcej informacji: DPReview

Canon EF Extender 1.4x III and EF Extender 2x III

Na deser zostawiłem dwa nowe extendery — teraz mają w nazwie cyferkę III, mają (ponownie) nową optyczną konstrukcję, są wodoodporne i warstwę Flourine na przednim i tylnym elemencie.

Więcej informacji: DPReview

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.